«ПЛАСТ» – ЦЕ НА ВСЕ ЖИТТЯ

Світлина від Петра Магура.Літню пору пластуни завжди чекають з нетерпінням. Адже вже традиційно кожне літнє таборування – це нові відкриття, цікаві зустрічі зі справді непересічними особистостями, маршрути пізнання славних історичних місць нашого регіону та й всієї України. А ще повноцінний відпочинок, фізичне і духовне загартування, що відбувається без принуки, а ніби само собою, у повсякденних буднях звичного таборового життя в колі своїх ровесників, однодумців, але під недремним оком виховників та пластунів старшого покоління. «Пласт» – це своєрідне братство, що з роками тільки міцніє. І оті дитячі та підліткові роки, проведені в рядах цієї Національної Скаутської Організації, в подальшому є визначальними для всього наступного життя.
Нагадаємо, що бориславська станиця «Пласту» цьогоріч відзначатиме 28 річницю від часу створення, адже зорганізувалася вона 15 жовтня 1989 року. Від того часу й донині незмінним керівником цієї патріотичної молодіжної організації є Ігор Пиріг – знана і шанована в місті людина. Тож його ми й попросили детальніше розповісти про нинішній день міської станиці Пласту, про те як триває літнє таборування і що заплановано ще зробити до завершення цьогорічного пластового літа. Тож йому слово.– Літнє таборування – це своєрідний підсумок навчального року. Реалізація на практиці всього, чого ми навчилися, що засвоїли. Саме в таборах найкраща можливість ще раз себе випробувати, довести самому собі, що ти таки чогось навчився і чогось вартий. У нас при пластовій станиці відбулося два таборові зібрання. Для новаків – це від семи до одинадцяти років, і для юнацтва – від одинадцяти до вісімнадцяти. Цього року учасниками літнього таборування стало понад вісімдесят дітей. Два ці табори проводяться за ігровим історичним комплексом. З новаками ми проводили ігровий комплекс «Джура». Сюди входили й історичний напрямок, і фізичне загартування, багато всього справді цікавого, що найбільш необхідно цій віковій групі. Мета – формування новака, такого справжнього вже пластуна. Хочу нагадати, що ця робота передбачає патріотичне і всебічне самовиховання.
Пласт у Бориславі – це вже міцні традиції. Цього року у нашому таборі були діти тих пластунів, що самі перейшли через пластове виховання наприкінці вісімдесятих – початку дев’яностих років. Своїх діток привели до нас колишні пластунки Софія Бандура, Оля Музика, Наталка Наливайко. Це дуже знаково і, звичайно, дуже приємно. А ще цікавіше, що оцей табір для новаків закінчився, без перебільшення, тотальним плачем, тобто діти не хотіли миритися з тим, що таборування вже завершено. При урочистому закритті були присутні і батьки, і бабусі та дідусі, що могли переконатися, наскільки все це потрібно, наскільки по-родинному і справді до серця дітям.

Розмову вів
Ігор ЮРИНЕЦЬ

Більше читайте в нашій газеті “Нафтовик Борислава” №61 від 4 серпня 2017 року.

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі