Преображення Господнє

Світлина від Петра Магура.Свято Преображення Господа і Бога і Спаса нашого Ісуса Христа пригадує нам важливу правду про те, що справжнє щастя людина може отримати лише від Бога. Коли б запитати пересічну людину, чи хоче вона бути щасливою, отримати щастя від Бога, то кожен скаже «так». А якщо поставити інше запитання, назвати умови, які потрібно виконати для отримання щастя, то, напевно, дехто б завагався щодо такої пропозиції. А як є в нашому житті? Чи можемо впевнено сказати, що мені добре жити з Богом і що я щасливий від цього?
Два рази довелося людині вступити в славу Божу й зсередини цієї слави почерпнути нове ведення про Живого Бога. Перший раз розповідає нам Біблія про те, як Мойсей піднімався на гору Синайську для того, щоб одержати від Бога ті заповіді вічного життя, які повинні були приготувати людство до зустрічі й прийняття Христа. Люди, які залишилися у підніжжі гори, далекі від Бога по своїй гріховності й невідкритості своїх серць від таємниці зустрічі з Богом, дивлячись на гору, бачили її оточену темною хмарою, бурею, громами й блискавками. І Мойсей зі страхом та трепетом, але з непохитною вірою піднімався на цю гору для того, щоб там зустріти Живого Бога, і від Живого Бога одержати животворні слова. Піднявшись на вершину гори, Мойсей вступив у цю темну, непроникну хмару, і як би зсередини, увійшовши в неї, був осяяний світлом. Тому ця хмара, темна й непроникна для зовнішнього погляду, є тим світлом, світлом невечірнім, світлом нетварним Божественного життя. І тільки ті, які здатні вступити в нього з вірою, поклонінням та відкритістю душі, зможуть з пітьми перейти до світла.
Роздумуючи над подією Преображення Господнього, виникає перше запитання: Чому Ісус преобразився на горі, а не в долині, на рівнині? Очевидно, що це сталося невипадково. Ісус зробив це з декількох причин.
1. Гора у Старому Завіті була місцем об’явлення Бога, знаком досконалості, вищості Бога понад цим світом і людиною.
2. З гори видно ширші простори, ніж з рівнини. Так і завдяки духовному зросту, тобто преображенню, людина бачить ширше, краще і глибше розуміє події свого життя та оцінює все Божим поглядом, тобто очима віри. Яке духовне значення має Преображення Ісуса Христа на Таворі?
Подія Преображення Ісуса на горі навчає нас, що щастя людини з Богом потребує духовного зросту, тобто пізнати Бога і пізнати себе. Людина повинна зрозуміти, що все в житті, що походить від Бога, дане мені для мого добра.
Всемогутнього Бога не можемо пізнати відразу, а поступово, пізнаючи себе і Божу любов у собі, зокрема у різних випробуваннях. Як справжні друзі пізнаються у біді, так Божа любов пізнається у терпіннях. В події Преображення ми чуємо голос із хмари: «Це син мій улюблений, Його слухайте». Ці слова є відповіддю Небесного Отця на слова апостола Петра: «Добре нам тут бути». Цими словами Бог Отець показав нам дорогу до щастя в небі. Саме вірність Богові через послух Божій волі та Євангелії Ісуса Христа запевнює людині вічну радість і є надійною дорогою до небесного щастя. Божа любов, яка наповнює людську душу через молитву, послух Божим заповідям, довір’я Христові створює в ній завдаток вічного щастя, як сказав про себе апостол Павло: «Живу вже не я, а живе в мені Христос».

о. д-р Роман ВАСИЛІВ,
парох церкви Святої Анни, декан Бориславського деканату УГКЦ

Більше читайте в нашій газеті “Нафтовик Борислава” №65 від 18 серпня 2017 року.

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі