Східниця – Ауце: співпраця продовжується

Світлина від Петра Магура.Прагнення селищного голови Східниці перетворити її у справжнє європейське курортне містечко відображається в його діях. Для цього Іван Євгенович постійно шукає партнерів, налагоджує співпрацю не лише на державному рівні, а й на міжнародному, тим самим переймаючи корисний і потрібний досвід. Прикладом є кількарічна дружба Східницької селищної ради з муніципалітетом Ауцького краю (Латвія).
Минулого літа між представниками обох сторін відбулось підписання двох важливих угод про співдружність: між Східницькою селищною радою та муніципалітетом Ауцького краю та угода між Східницькою ЗОШ № 2 та однією зі шкіл міста Ауце. Цими документами українська та ласвійська сторони зміцнили дружні стосунки та налагодили співпрацю між громадами.
Видимим результатом підписання цих угод стало запрошення учнів та вчителів Східницької ЗОШ
№ 2 познайомитись із Латвією та взяти участь у XXII регіональному фестивалі Ауцького краю та XXII Міжнародному фестивалі духових оркестрів імені Гунара Орделовська, який проводився у латвійському Ауце три дні – з 27 по 29 липня. Однак через байдужість батьків, які оперативно та вчасно не зреагували на офіційне запрошення латвійців, скористатися можливістю відвідати Латвію школярам не вдалося. Делегатами від Східниці стали Степан Кость та Олег Мирка, які достойно представляли курорт на офіційних заходах та круглих столах.
У XXII регіональному фестивалі Ауцького краю та XXII Міжнародному фестивалі духових оркестрів імені Гунара Орделовська взяли участь пять країн: Білорусія (Несвіж), Молдова (Унгень), Литва (Йонишкис, Нова Акмяне), Польща (Юзефув над Віслою), а Україну представляла Східниця.
Метою цьогорічної поїздки було налагодження тісніших стосунків, прискорення підписання ще однієї угоди про співдружність, домовленість про обмін культурними програмами, розробка спільних проектів, для участі у європейських грандах.
Цікавою і приємною подією для східницької делегації було встановлення герба Східниці, який став 8 на сонячному годиннику в центрі міста Ауце. Латвійське містечко Ауце, яке стало побратимом Східниці, з населенням 2,5 тисячі, як і у Східниці, є центром об’єднаної територіальної громади, яка функціонує вже 10 років. Тому для Східниці є цікавим ще й латвійський досвід створення та роботи обєднаної громади, основний дохід та робочі місця якої забезпечує пріоритетною галуззю – сільським господарство. Оскільки громада динамічно розвивається, то постійно створюються нові робочі місця та зростають доходи як людей так і самої громади. Віднедавна в Ауце починала розвиватися ще й деревообробна промисловість, що також позитивно вплинуло на розвиток об’єднаної громади Ауцького краю.
В рамках програми перебування в Ауце Східницька делегація відвідала щорічну виставку від «Сільськогосподарської академії Латвії», де були представлені селекційні породи корів, насіння, техніка. Іншими словами – можливості та робочі місця, які пропонує громада для своїх жителів.
Представники української делегації східничани Степан Кость та Олег Мирка повернулися додому не тільки з позитивними враженнями і сувенірами, а й звісткою про те що незабаром у Східниці відбудеться підписання чергової угоди про співпрацю, яка була попередньо укладена, між Східницькою селищною радою та муніципалітетом Ауцького краю. Це ще один крок інтеграції курорту Східниця в європейському напрямку.
За повідомленням
офіційного сайту
Східницької селищної ради

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі