Трудові будні Будівельно-монтажного цеху НГВУ «Бориславнафтогаз»

Світлина від Петра Магура.Будівельник – це професія, яка своєю історією сягає аж до давніх часів. Розвиток будівельного мистецтва та майстерності спостерігався впродовж віків людської історії, і вони досі дивують своєю вигадливістю та постійним вдосконаленням. Та окрім житлових будинків, храмів, навчальних закладів, також будівельники зводили і зводять промислові об’єкти, які мають усталені традиції та свою власну культуру. Одним із таких особливих будівництв займаються працівники Будівельно-монтажного цеху НГВУ «Бориславнафтогаз».
Поважна і древня професія заслужила на пошану і цієї неділі Україна святкуватиме День будівельника, а наш Борислав вітатиме своїх будівельників-нафтовиків, в тому числі і Будівельно-монтажний цех НГВУ.
Світлина від Петра Магура.Початок своєї історії БМЦ бере з того самого часу, як у місті з’явилось нафтогазовидобувне управління, а це вже майже 80 років відданої праці на багатих нафтою землях нашого краю. І які би зміни не відбувалися в державній політиці чи політиці керівництва підприємства, працівники будівельно-монтажного цеху кваліфіковано та відповідально виконували і по сьогодні виконують свою роботу.
На БМЦ є цех залізо-бетонних виробів, механічна майстерня, столярний цех, а також тут виконують ізоляцію труб. Це все дозволяє БМЦ займатися своєю основною роботою – облаштуванням нових пробурених свердловин. Як тільки буровики завершують свою роботу, до праці одразу ж приступають бригади БМЦ. Саме працівники будівельно-монтажного цеху оперативно та якісно створюють відповідні умови для подальшої праці нафтовиків – встановлюють електролінії, трубопроводи, резервуари, побутові вагончики. Також у цеху є дільниця з ремонту під’їзних доріг, нафто-газопроводів, вакуумних проводів, у працівників якої роботи теж вистачає.
Про роботу будівельно-монтажного цеху напередодні професійного свята вдалося поспілкуватися із начальником цеху Богданом Сеньківом та його заступником Мироном Колечківим.
Як розповів пан Богдан, роботи і сьогодні для працівників БМЦ є достатньо. Не зважаючи на численні зміни, які впроваджує ПАТ «Укрнафта», будівельникам є чим зайнятись. «Ви не дивуйтесь тому, що коли зайшли до нас на подвір’я маже нікого не побачили із наших робітників, – пояснює пан Богдан. – Усі вже з самого ранку виїхали працювати по об’єктах».
Бригади БМЦ співпрацюють також з усіма цехами видобутку та ремонту у Яворіському, Старосамбірському, Самбірському, Дрогобицькому, Стрийському, Сколівському районах. Зараз на Верхньомасловецькому родовищі одну свердловину закрили, але пробурили уже нову, сто першу, і планують робити ще сто другу. Тому роботи знову ж для БМЦ буде чимало.
На сьогодні дві бригади працюють у нашому місті. Одна ремонтує дах на одному з цехових приміщень колишнього управління бурових робіт (майстер Іван Ворик, електрогазозварник 6 розряду Олександр Кізмінович, монтажник 4 розряду Ярослав Барановський), а друга допомагає бориславській пожежній частині і виконує внутрішні ремонтні роботи (лицювальник-плиточник 4 розряду Степан Гапоняк, муляр 5 розряду Іван Жигало).
Не зважаючи на нещодавні скорочення і те, що вже два роки не приймали нових працівників, заступник начальника БМЦ пан Мирон Колечків все ж радий із того, що в цеху залишилось чимало молодих кадрів, адже є кому передати знання та довірити відповідальну роботу.
Люблять і досі свою роботу колишні працівники підприємства. Одним із таких є колишній заступник начальника БМЦ Орест Куницький. Хоч пан Орест і вийшов на пенсію, та залишається відданим рідному місцю праці і часто приходить допомагати порадами з вирішення поточних питань чи проблем. Керівники цеху вдячні йому за це, адже його досвід роботи є дійсно цінним.

Анна САГАН

Більше читайте в нашій газеті “Нафтовик Борислава” №63 від 11 серпня 2017 року.

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі