Всесвітнє свято бойківського краю

У середу, 2 серпня, у м. Турка відбулося урочисте відкриття Шостих Всесвітніх Бойківських фестин. Із вітальним словом до присутніх звернулась заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, яка акцентувала увагу на важливості витоків бойківської культури на формування української нації.
О 12:00 на найвищих горах Львівщини – Пікуй, Магура, Маківка,фортеця «Собінь» та інші запалали сигнальні вогні «Фестинної ватри», що сповістили про початок величного свята бойківської культури.
Зранку відбулася урочиста хода учасників Шостих Всесвітніх Бойківських фестин від приміщення Координаційного центру свята до скульптури Божої Матері та покладання квітів до пам’ятників Тарасові Шевченку і Степанові Бандері, художньої таблиці Івана Франка та меморіальних таблиць героям «Небесної сотні» та захисників Батьківщини, які загинули в зоні АТО.
У Турці відкрили Бойківський ярмарок, відбувся похід до Пам’ятного Хреста «Старий Руський путь» – шлях Християнства в Галичину, присвяченого 1029-річчю від хрещення Київської Русі (Верховинська полонина с. Либохора).
Окрім того, відбулись туристичні походи до Пам’ятного Хреста першого бою Українських Січових Стрільців на Ужоцькому перевалі» (с. Сянки), похід до витоку річки Дністер (с. Вовче), а також засідання круглого столу на тему: «Історія і сучасний стан декоративного та прикладного мистецтва Бойківщини».
Також у межах фестин діяла виставка образотворчого та бойківського ужиткового мистецтва «Вулиця народних майстрів», майстер-клас та програма «Експоцентру» на майдані Тараса Шевченка. А на вул. Молодіжній, 68 о 15:00 год відбувся Всеукраїнський турнір з шашок (з нормою майстра спорту).
Увечері, о18:00 год., розпочався концерт гуртів національно-патріотичного спрямування. Святкування тривали до пізньої ночі.
Прес-служба ОДА

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі