Забава у Східниці тривала два дні

Світлина від Петра Магура.Упродовж двох днів Східниця відзначала День курорту. До пізньої ночі на літній сцені амфітеатру лунали захопливі вигуки учасників свята, яких «Східницьке літо» разом із добротою та щирістю самих східничан зачарували остаточно. Цьогорічні святкові заходи в черговий раз підтвердили правоту Східницького селищного голови Івана Піляка, який шість років тому запропонував громаді розвести у часі храмове свято Східниці Святих верховних апостолів Петра і Павла та День курорту. З 2011 року ці свята у рамках фестивалю «Східницьке літо» відзначаються окремо і мають різне смислове навантаження. День курорту для Східниці є святом, під час якого східничани вшановують пам’ять свого земляка Омеляна Стоцького, а також знаходять можливість сказати у різний спосіб дякую мешканцям та гостям Східниці, які щоденно докладають зусиль, щоб Східниця стала справжньою перлиною Українських Карпат.
Світлина від Петра Магура.Відпочивальниця Тамара із Кременчуга відверто признається, що їй було достатньо один раз поринути в атмосферу «Східницького літа», торкнутися серцем його душі, щоб назавжди закохатися у Східницю.
Два дні гості та господарі свята із захопленням спостерігали за усім, що відбувалося під час святкування Дня курорту, а дехто із відпочивальників навіть зумів стати лауреатом дитячого пісенного конкурсу «Східниця шукає таланти» імені Омеляна Стоцького чи продемонструвати свій талант на сцені «Східницького літа».
Світлина від Петра Магура.Диплом лауреата дитячого конкурсу за виконання на сцені «Східницького літа» пісні «Сонячний віночок» отримала дівчинка Богдана з Уманьщини. Лауреатами дитячого конкурсу імені Омеляна Стоцького стали також Андріана Гірник, Яна Пронів, Софія Боброва, Ліля Яців, Галина Федьків, Анастасія Кравцун, Роман Свищ, Софія Хайнацька, Надія Крончко, Богдан Петрович, Надія Янів, Ілона Пронів, Софія Сушицька, Ірина Голяк, Оленка Пронь, Анастасія Жереб і, зрозуміло, трирічна Вікторія Жереб, яка вперше вийшла на велику сцену і, як справжнє «Мамине сонечко», своїм співом зачарувала публіку.
Світлина від Петра Магура.Та все ж справжньою родзинкою цьогорічного святкування Дня курорту в Східниці став конкурс на кращу садибу, який відтепер стане традиційним. Ініціатором проведення цього цікавого та мотивуючого конкурсу, як і більшості речей, які стали своєрідною візитівкою курорту, став Східницький селищний голова Іван Піляк.
Конкурс «Краще подвір’я Східниці – 2017», приурочений безпосередньо до відзначення Дня курорту. Визначення переможців проводилося у два етапи. У першому конкурсна комісія відбирала 10 кращих Світлина від Петра Магура.подвір’їв селища за світлинами, які були надіслані упродовж місяця власниками приватних обійсть та садиб. У конкурcі міг взяти участь кожен господар, який дбає про своє подвір’я та не приймає відпочивальників.
Під час другого етапу переможець визначався із числа 10 відібраних конкурсною комісією приватних обійсть шляхом онлайн-голосування. Якщо під час першого етапу критеріями відбору були охайність та чистота подвір’я, доглянуті клумби та сад, акуратні доріжки, підстрижені дерева та кущі, то під час Світлина від Петра Магура.другого етапу мешканці Східниці, які брали участь у голосуванні, самостійно контролювали дотримання умов конкурсу на подвір’ях, які претендували на перемогу в конкурсі. Люди не просто, голосували, а вчилися, переймали один в одного досвід, щоб наступного року щось із чужого досвіду використати для облаштування власної садиби.
За результатами онлайн-голосування в номінації «Вибір селища» перемогло приватне подвір’я Оксани Миськів по вул.
Світлина від Петра Магура.О. Довбуша 15 а; у номінації «Сонячний куточок над річкою» визнано кращим обійстя Йосипа Шварца, вул. Т. Шевченка, 174; «Окрасою головної вулиці селища» стало подвір’я Оксани Журавчак по вул.
Золота Баня, 25; а «Обійстям затишку й турботи» визнано подвір’я Зеновії Барабаш по вул. Т. Шевченка, 75/1. У номінації «Відзнака селищного голови» перемогу отримало приватне обійстя Михайла Коцка, по вул. Бориславській, 35. Саме це подвір’я Східницький голова Іван Піляк після прискіпливого огляду усіх приватних будинковолодінь селища визнав кращим.
Світлина від Петра Магура.Процедура нагородження переможців конкурсу «Краще подвір’я Східниці – 2017» перетворилося у справжнє свято. Окрім дипломів та призів у вигляді необхідного у господарстві реманенту – тачки, лопати, граблі та бензокосарки – було дуже багато подячних слів на адресу дбайливих господарів, які піклуються про свої подвір’я.
У вступному слові з нагоди відкриття свята парох Східницької парафії о. Василь Штокало зазначив, що ми повинні навчитися казати дякую. Дякувати тим, хто є коло нас у цьому житті, котрих Господь покликав Світлина від Петра Магура.бути разом з нами та працювати для того, щоб селище Східниця ставало кращим. «Тому, – наголосив о. Василь, – сьогоднішній день, коли ми з вами відзначаємо День курорту Східниці, хотів би від імені всіх нас скласти щиру подяку усім працівникам селищної ради, голові, депутатам, які покликані працювати для того, щоб кожен день нашого життя у Східниці ставав кращим».
– Сьогодні – наголошує о. Василь – ми формуємо майбутнє нашого селища. Тут будуть жити наші нащадки, і кожен з нас відіграє надзвичайно важливу роль у формуванні цього майбутнього. Митрополит Світлина від Петра Магура.Шептицький у творі «Як збудувати власну хату» говорив, що неможливо збудувати держави, якщо не збудовано храм душі. А він будується на основі тих християнських засад, котрі ми спільно практикуємо. Тому почуваю себе до обов’язку на святі Східниці сказати також слово вдячності директорові школи та дитячої дошкільної установи, «Просвіти», а також усім східничанам, які будують наш спільний храм, у якому житимуть наші діти та внуки».
Львівський продюсер Володимир Водвуд любить стверджувати, що із Східницею вести справи – одна Світлина від Петра Магура.приємність. І хоч за статусом це селище міського типу, але дай Боже, кожному обласному центру в Україні спромогтися провести такі культурно-мистецькі заходи, які проводитися у цьому невеличкому містечку. Пан Володимир не без гордості акцентує: «Мені випала велика честь та приємність уже вп’яте бути дотичним до проведення фестивалю «Східницьке літо». Тому, користуючись нагодою, хочу висловити вдячність селищному голові Східниці панові Іванові Піляку за турботу про мешканців та гостей курорту, для яких він зумів організувати такий прекрасний фестиваль української пісні. Направду, – наголошує Світлина від Петра Магура.львівський продюсер, – «Східницьке літо» може конкурувати із будь-яким фестивалем, які сьогодні проводяться в Україні. Скажу більше: фестиваль такого високого рівня, який триває упродовж всього літа і на якому глядач має можливість наживо послухати музичні шлягери у виконанні зірок української естради знайти складно. У процесі підбору артистів ми, як правило, керуємося трьома критеріями: артист має бути відомим усій Україні, він повинен бути цікавим як для старшого покоління, так і молоді і, зрозуміло, репертуар виконавця повинен бути україномовним. У наш непростий час, коли на сході країни Світлина від Петра Магура.йде війна із «русским міром», дуже важливим є не тільки фізичне здоров’я. Люди повинні мати можливість відпочити душею. І «Східницьке літо» дає таку можливість. За що вони висловлють щиру вдячність селищному голові Східниці Іванові Піляку та усій східницькій громаді».
Цьогорічна концертна програма «Східницького літа», приурочена до Дня курорту Східниці, розтяглася у часових рамках десь на годин з п’ятнадцять і тривала два дні – суботу та неділю. Окрім титулованих виконавців – Народного артиста України Івана Поповича та електронного музичного гурту «ОNUKA» – у Світлина від Петра Магура.концертній програмі змогли виступити менш знані колективи: Дрогобицький муніципальний духовий оркестр, польський ансамбль пісні і танцю «Браток» із
м. Освенціма, музичний гурт «Жива вода» із
м. Стрия, самодіяльний колектив «Лемківська студенка» із м. Борислава, музичний гурт «Вечірний Самбір», зразковий дитячий колектив «Лілея» «Народного дому» с. Нежухів Стрийського району, автор пісень та виконавець Стефко Козак із м. Стрия, жіночий вокальний ансамбль «Нежухівський батальйон» Світлина від Петра Магура.та чоловічий квартет із с. Нежухів Стрийського району, гурти «Вечірній Самбір» та «Сьоме небо» із м. Миколаїв, а також східницькі самодіяльні таланти: Уляна Полька, Наталія Жереб, Оксана Стемпіцька, Орест Гавак та відпочивальниця із Дніпра Наталія Максимович.
Під час святкування Дня курорту знайшлося місце і для речей цілком офіційних, які мало вписуються у формат масових гулянь. Проте навіть таку офіційну подію, як підписання угоди про співпрацю із Гміною Юзефів над Віслою, східничани зуміли органічно вплести у фестивальний формат. Офіційне підписання Світлина від Петра Магура.чергової угоди про співробітництво між Гміною Юзефов над Віслою Любельського Воєводства Республіки Польща стало святом для східницької громади, яка у ході відзначення Дня курорту зуміла зайвий раз підкреслити свій проєвропейський вектор розвитку.
У коментарі з нагоди підписання угоди війт гміни Гжегош Капіца не приховував власного захоплення досягненнями, які має сьогодні Східниця у розвитку відпочинкового туризму. Відтак підписання угоди про співпрацю, за висловом пана війта, відкриває перед громадою Юзефова можливість запровадити Світлина від Петра Магура.досвід успішного ведення відпочинкового бізнесу на власних теренах. Бо, як зазначив пан Гжегош, Юзефов над Віслою є прекрасним місцем Люблінського воєводства, де можна розвивати відпочинкову галузь. Наразі Юзефов спеціалізується на виробництві садовини, і, користуючись нагодою, пан війт від імені польської громади висловив щиру вдячність українцям, які надають значну допомогу гміні Юзефов над Віслою при зборі урожаю яблук.
Встановлення партнерських зв’язків зі Східницею, на переконання Гжегоша Капіци, сприятиме Світлина від Петра Магура.процвітанню та динамічному розвитку як польської гміни, так і українського курорту. Угода про співпрацю Східниці та Юзефова над Віслою дозволить розширити міжрегіональне співробітництво громад, сприятиме поглибленню дружніх стосунків та добросусідських відносин і співпраці між поляками та українцями, а також відкриває можливості участі громад польського Юзефова над Віслою та української Східниці для реалізації господарської співпраці в рамках транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна. Пан Гжегож не приховував, що Юзефов над Віслою Світлина від Петра Магура.має дуже багато схожих зі Східницею інфраструктурних, дорожніх, водопровідних та каналізаційних проблем, які можна вирішити за рахунок грантових коштів Європейського Союзу по обидні сторони україно-польського кордону. У цьому напрямку вони мають намір працювати разом із Східницею.
Заступник голови думи Ауцького краю пані Вія Кершец була вражена як гостинністю та добротою східничан, так і самим курортом. «Східниця варта того, щоб нею захоплюватися», – признається пані Вія. А ще заступниця голови думи Ауцького краю розповіла, що у ході спілкування із мешканцями селища Світлина від Петра Магура.з’ясувала, що за кількістю населення Східниця практично співвідносна із Ауце: у латвійському містечку проживає близько 3,5 тисячі осіб. Стільки ж населення орієнтовно має Східниця. Суттєва відмінність між латвійським Ауце та українською Східницею полягає у тому, що Ауце є адміністративним центром краю, а Східниця подовжує залишатися в адміністративному підпорядкуванні Борислава. А це, на її думку, десь стримує розвиток курорту.
Пані Вія розповіла, що ще вісім років постсоціалістична Латвія, яка пройшла через реформу місцевого самоврядування, стикалася із схожимСвітлина від Петра Магура.и проблемами. До реформи у Латвії налічувалося 500 центрів місцевого самоврядування, зараз їх залишилося 109. «Під час перебування у Східниці, – розповідає пані Вія Кершец, – я побачила наскільки багато тут створено робочих місць і як динамічно розвивається відпочинкова галузь. Тому вважаю, що Східниця є цілком самодостатньою, щоб стати самостійним адміністративним центром. Просто люди повинні вірити у свої сили і не боятися змін. У Латвії громади також вважали, що об’єднання суттєво погіршить їхній фінансово-економічний стан. Але ці побоювання Світлина від Петра Магура.не виправдалися. Адміністративно-територіальна реформа суттєво поліпшила фінансовий стан громад, зросли бюджети, а відповідно люди почали жити краще. Після об’єднання у громад з’явилася можливість залучати для вирішення своїх проблем грантові кошти Європейського Союзу. Україна на початку вересня стає асоційованим членом ЄС, тому я думаю, що у цьому напрямку ви повинні рухатися більш динамічно. Якщо Східниця має нормальний бюджет, який дозволяє їй жити і розвиватися, то ніяке об’єднання не може погіршити її становище, а навпаки – стане своєрідним поштовхом для подальшого розвитку Світлина від Петра Магура.об’єднаної громади, яка тішитиме своїх громадян високим соціально-економічним рівнем житття та значними культурними здобутками.
Святкування Дня курорту Східниці упродовж двох днів закінчувалося далеко за північ традиційною молодіжною дискотекою. Проте спогади про це свято зігріватимуть серця мешканців та гостей селища ще довго навіть після завершення «Східницького літа», офіційне закриття якого відбудеться 24 серпня у День Незалежності України
Петро МАГУР

Світлина від Петра Магура.

Світлина від Петра Магура.Світлина від Петра Магура.

Фото Богдана ІЛИКА

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі