Бориславські школярі на міжнародному молодіжному фестивалі у Валбжиху представляли Україну

Світлина від Петра Магура.Уже сьомий рік поспіль учні суботньої польської школи нашого міста під час літніх канікул два тижні проводять у місті-побратимі Борислава Валбжиху. Для українських школярів відпочинок у Польщі пов’язаний не тільки із оздоровленням. Вихованці польської суботньої школи Борислава під час перебування у Валбжиху мають прекрасну нагоду розвинути отримані під час навчання у школи знання польської мови, а також познайомитися із культурними пам’ятками та звичаями польського народу.
Ініціатором цього, поза всяким сумнівом, хорошого культурно-відпочинкового заходу, що дає можливість дітям як українського Борислава, так і польського Вальжиха зблизитися і краще пізнати один одного є президент Вальбжиха та водночас Почесний громадянин Борислава пан Роман Шоломей. Треба сказати, що адміністрація Валбжиха дуже відповідально ставиться до організації відпочинку українських дітей. Йдеться не лише про комфортні умови проживання та висококалорійне харчування. Урядовці Валбжиха дуже ретельно продумують культурно-освітню програму кожного дня перебування бориславських школярів у їхньому місті і роблять усе, щоб відвідини польського мегаполісу надовго запам’яталося українським дітям.
Директор польської суботньої школи м. Борислава Христина Краснопольська щиро вдячна гміні Валбжих, а також адміністрації міста в особах президента Романа Шоломея та віце-президента Зігмута Новачека, які докладають чимало зусиль, щоб перебування бориславських дітей у Польщі було цікавим та змістовним.
Пані Христина розповіла, що під час цьогорічного десятиденного перебування бориславських школярів у Валбжиху мерія зуміла запропонувати дітям програму, де, окрім спортивно-оздоровчих занять у спортзалі та басейні, кожний день перебування бориславських школярів у польському мегаполісі запам’ятовувався якоюсь неординарною подією. Це були цікаві пізнавальні екскурсії по визначних історичних та культурних місцях Польщі, а також не менш цікаві пізнавальні зустрічі з відомими людьми та громадсько-політичними діячами Нижньої Сілезії, громадсько активною молоддю Вальбжиха та членами товариства «Шанувальників землі Дрогобицької», серед яких є чимало колишніх мешканців Борислава. А ще бориславські школярі під час цьогорічного перебування у Польщі мали честь представляти Україну на міжнародному фестивалі молоді, який на той час проходив у Вальбжиху.
Бориславський школяр Назар Видавський зауважив, що програма міжнародного молодіжного фестивалю у Валбжиху є дуже насиченою. Хлопець, другий раз у Польщі і знає рівень цього дійства, на якому є представники багатьох країн планети – Бразилії, Мексики, Непалу. Під час минулорічного відпочинку у Валбжиху діти просто мали можливість відвідати фестиваль, відчути атмосферу свята та познайомитися з його учасниками. Цього року оргкомітет фестивалю запропонував бориславським школярам представити на цьому дійстві Україну.

Петро МАГУР,
Валбжих – Борислав.

Більше читайте у нашій газеті “Нафтовик Борислава” № 75 від 22 вересня 2017 року.

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі