Чотири реформи осені. Яких змін чекати українцям?

Цієї осені Верховна Рада повинна вирішити долю низки суспільно важливих реформ. На першому тижні сесії нардепи вже підтримали освітню реформу, на черзі голосування за пенсійну та медичну. І хоча в парламенті досі не представлений проект земельної реформи, дискусії щодо скасування мораторію на продаж земель теж не вщухають. Центр громадського моніторингу та контролю проаналізував, на якому етапі перебувають реформи та які шанси ухвалити відповідні закони.
1. Освітня реформа
Почати сьому сесію Верховної Ради вирішили з освітньої реформи. За словами самих нардепів, стосовно неї виникало найменше суперечностей. У першому читанні освітня реформа була схвалена ще в жовтні минулого року, тоді законопроект № 3491 підтримали 277 депутатів. Після розгляду більше ніж 600 правок, у цілому законопроект підтримали 255 депутатів. Таким чином, 5 вересня парламентарі дали старт першій суспільно важливій реформі.
Згідно із законом, з 2018 року середня освіта триватиме 12 років і складатиметься із початкової, базової середньої та профільної середньої освіти тривалістю 3 роки, яку отримуватимуть у ліцеї або закладах професійної освіти. Важливою віхою реформи є поетапне збільшення зарплати вчителя до 4-х прожиткових мінімумів. На цей момент це 6 736 гривень. Варто зазначити, що в рамках децентралізації освітня реформа передбачає створення опорних шкіл для дітей із маленьких містечок та селищ. Такі школи в порівнянні з більшістю сільських шкіл мають бути краще оснащені, а класи наповнені.

Оксана КОВАЛЬ,
Центр громадського моніторингу та контролю

Більше читайте у нашій газеті “Нафтовик Борислава” № 74 від 20 вересня 2017 року.

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі