ВІДКРИТЕ КОЛЕКТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ПОЛІКЛІНІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ ЦЕНТРАЛЬНОЇ МІСЬКОЇ ЛІКАРНІ ДО МЕШКАНЦІВ М. БОРИСЛАВА ТА СМТ. СХІДНИЦІ

Картинки по запросу медицинаКолектив поліклініки ЦМЛ м. Борислава звертається до громади міста Борислава та смт. Східниці через певні суперечності з адміністрацією лікарні у питаннях бачення ролі поліклініки в організації та наданні медичної допомоги мешканцям
м. Борислава та її місця в реформуванні медичної галузі міста. Оскільки поліклініка є перш за все об’єктом комунальної власності, вирішальне слово щодо можливості повноцінного функціонування поліклініки повинна сказати громада міста.
Вважаємо, що починати реформу медицини в місті Бориславі з руйнування амбулаторно-поліклінічної служби – об’єктивно один із найгірших варіантів.
Кожен, хто відвідує поліклініку по вул. Куліша, 41а (а це – з певною періодичністю, без перебільшення, майже всі мешканці
м. Борислава) знають, у якому жалюгідному стані вона перебуває. Це і обшарпані коридори, давно неремонтовані кабінети, протікаючий дах, зношені комунікації. Але і це все віддавна тримається на «голому ентузіазмі» колективу.
Фактично, забезпечення функціонування амбулаторно-поліклінічних служб покладено на плечі самих медичних працівників.
Місто мало одну з найкращих поліклінік в області, яка з моменту будівництва була спроектована під можливість оптимального централізованого функціонування всіх поліклінічних служб. На цей момент ми швидкими темпами руйнуємо те, що маємо, що потребує порівняно помірних фінансових затрат для збереження можливості надання амбулаторної медичної допомоги мешканцям міста та створення гідних умов праці для медичних працівників.
Поліклінічне відділення лікарні надає первинну та вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу мешканцям м. Борислава та смт. Східниці. В наданні медичної допомоги первинного рівня задіяні дільничні терапевти та сімейні лікарі, вторинного амбулаторного – лікарі-спеціалісти та лікарі функціональних (діагностичних) кабінетів. У обов’язки лікарів поліклініки входить амбулаторний прийом пацієнтів та обслуговування викликів вдома, проведення диспансеризації населення міста, проведення масових профілактичних акцій із раннього виявлення артеріальної гіпертензії, глаукоми, цукрового діабету, онкологічних захворювань, участь у загальнодержавних, обласних та міських медичних програмах. Близько 70-80% медичних послуг може надаватись на рівні амбулаторно-поліклінічної допомоги, яка при теперішньому матеріальному становищі переважної більшості населення
м. Борислава є і найближчим часом буде найбільш затребуваною. Деякі види поліклінічної допомоги аж ніяк не вдасться підмінити стаціонарною. Це, зокрема, психіатрична, наркологічна, офтальмологічна, ендокринологічна, кабінет інфекційних захворювань.
Кабінет «Довіра» із проведенням антиретровірусної терапії ВІЛ-інфікованим, ЛОР кабінет, протитуберкульозний кабінет та ін. Важливою ділянкою роботи є проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів, медичне обслуговування потерпілих та ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідів та учасників війни, учасників бойових дій та інших соціальних категорій населення.
В певний момент (і це, мабуть, було помилкою) колектив поліклініки пішов назустріч адміністрації лікарні у втіленні ідеї передачі частини площ та приміщень під терапевтичний стаціонар. Вважалося, що в теперішній складній економічній ситуації це є компромісний варіант, хоча важко було зрозуміти його правильність та доцільність. Але якби ж то тим обмежилось! Як завжди, апетит приходить під час їди, і нашу поступливість та готовність до дискусії, очевидно, було розцінено як прояв слабкості. Останньою краплею став наказ головного лікаря ЦМЛ м. Борислава від 29. 08. 2017 року із розпорядженням заступнику з економічних питань підготувати кошторисну документацію для проведення ремонтних робіт в другій половині 2-го поверху поліклініки з ціллю розширення площі терапевтичного відділення (без жодного попереднього обговорення та погодження з колективом поліклініки, без будь-якого пояснення щодо подальшого бачення місця поліклініки в структурі центральної міської лікарні). І це все після неодноразових завірянь і головного лікаря, і представників міської влади про те, що не може бути мови про подальше розширення терапевтичного стаціонару за рахунок поліклініки. Якщо ця ідея буде втілена – поліклініка не зможе функціонувати та забезпечувати виконання покладених на неї обов’язків. Результатом цих «діянь» стане повне розбалансування роботи поліклініки, що в результаті приведе до її руйнації. Чи готові мешканці м. Борислава до такого розвитку подій? Де будемо шукати спеціалістів – у Дрогобичі, Трускавці, приватних медичних центрах? Хочемо наголосити, що в умовах економічної кризи та масового зубожіння населення поліклінічна допомога залишається найближчою та найдоступнішою для населення. Звертаємось і до влади міста, депутатів міської ради – як будемо забезпечувати надання медичної допомоги мешканцям міста на оптимально необхідному рівні? Просимо бути відвертими і перед колективом медиків, і перед громадою – що нас чекає надалі? Звертаємось із проханням до небайдужих мешканців міста допомогти колективу поліклініки відстояти своє право на гідні умови праці, а громаді – альтернативне право на отримання консультативно-діагностичної допомоги хоча б того мінімального рівня, який сьогодні забезпечує держава.
Переконані, що очільники міста, керівництво лікарні здійснюватимуть продумані та виважені кроки в реформуванні системи охорони здоров’я в м. Борислава з дотриманням Конституції України та законодавства України, з урахуванням позиції профспілкового комітету та думки медичного колективу; не допустити руйнації поліклініки, як важливої ланки в процесі надання медичної допомоги мешканцям міста, зберегти її кадровий потенціал, забезпечить конституційне право громадян на доступну та якісну медичну допомогу.
Закликаємо представників міської влади, депутатів, громадські організації та спілки, небайдужих громадян до дискусії. Не маємо морального права дозволити знищити те, що на сьогодні, попри всі труднощі та негаразди, ефективно функціонує.
Колектив поліклініки ЦМЛ м. Борислава

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

5 коментарів до нотатки “ВІДКРИТЕ КОЛЕКТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ПОЛІКЛІНІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ ЦЕНТРАЛЬНОЇ МІСЬКОЇ ЛІКАРНІ ДО МЕШКАНЦІВ М. БОРИСЛАВА ТА СМТ. СХІДНИЦІ”

 1. роман коментує:

  ставлення сьогоднішньої влади до медицини ЗЛОЧИННЕ!Валити то,що побудоване не ними-головне завдання влади влади теперішніх можновладців!адже продати і роздерибанити легше ніж створити!Тримайтесь друзі!але потім думайте кого вибираєте!голосуйте здоровою головою,бо лічити її потім небуде де!

 2. Іван в коментує:

  Хочете ВІдверто. То Ви самі, медики і розвалюєте медицину своім халатним відношенням до роботи і до нас мешканців. Хай адм подасть дані скільки жителів Борислава звернулись по мед допогу в другі міста, Дрогобич, Львів і тд.., це і є оцінка вашоі роботи

 3. Мирослава коментує:

  Погоджуюсь з попереднім коментом. Жалюгідний стан поліклініки по вул. Куліша визначається не лише “станом обшарпаних коридорів”, а в першу чергу, халатністю і не професійністю мед персоналу. ви самі розвалюєте медину галузь Борислава. Ви плачете про гідні умови праці – а гідне лікування!!!! Це ваша першочергова задача, з якою, попри дипломи (які, нажаль, зараз нічого не означають) ви геть не справляєтесь.
  Особисто доя мене – бориславська поліклініка – це просто бюрократична структура, підпис якої потрібно на медогляді. все. Сама і тим більше дітей своїх там не ризикнула б лікувати.
  Я і мої знайомі давно не розглядають “поліклініку” як заклад, який може надати допомогу. І мені соромно за це!
  Ви просто переживаєте, в яких кабінетах питемите каву. за людей подумаєте!!!
  Дуже не хочу втратити поліклініку, але ще я не готова платити свої гроші (податки) за те щоб медики грілись в своїх кабінетах по всьому Бориславі, просиджували і про*ли мої гроші. Міняйте зсередини… накипіло… не заява, а брєд… позор

 4. Анна Миколаївна коментує:

  Шановні мед.працівники! Прочитавши ваше звернення, попробую розтавити як то кажуть, всі крапки над”і”. Давайте будемо об’єктивні: 1. Те, що в Бориславі медицини не має – це не новина, а факт. Я маю на увазі професійну компетентність людей в білих халатах.Особисто я, можу на пальцях однієї руки, віддати належне тільки декільком лікарям. Це люди, які впродовж років не забули, що таке клятва “Гіпократа”. Це фахівці своєї справи. Але, на жаль їх у Бориславі так мало, що усіх їх можна по окремо розмістити в п’ятьох кабінетах. 2. Я особисто було на прийомі у лікаря, в поліклініці на Бані…Вибачте, але це ціла ЕПОПЕЯ!!! Щоб потрапити в кабінет…потрібно відсидіти більшу половину дня…мед. персонал ходить одна по заодну, чайна та кофейна церемонія відбувається щогодини…бідні пенсіонери вимушені сидіти чи стояти годинами, щоб отримати бодай би рецепт!!! 3. Цілком погоджуюсь, що медицина має бути в Бориславі, але вважаю, що не така, яка є зараз. Це жах!!! Умови – жалюгідні!!! Ні один лікар не гляне на Тебе…допоки не позолотиш руку….Вважаю, що медицину в першу чергу потрібно реформувати… нехай вона буде не така велика в плані відділень, але хочу, щоб вона була якісна. Щоб ЛІКАРІ мали гідну заробітну плату, несли пряму відповідальність за свою професійність, і до людей відносились в першу чергу з добротою в серці…та з повагою!!!

 5. Марія коментує:

  Те,що медицини в Бориславі нема,можу сказати на своєму прикладі,як дорослоі так і дитячоі. Явний приклад тому є,як мед працівники ставляться до пацієнтів. Заходжу зранку в дитячу поліклініку на 9 год,реєстратура пуста,почекала я з дитиною хвилин 10 появилися,ходять одна по за одну,а потім сіли в реєстратурі і точуть ляси. Питаю чи є медсестра з кабінету щеплень,мені кажуть є,а що ви хочете,я ж кажу дитині прививку,а вона невдоволено відповідає,що вона з пів 10,але на дверях кабінету написано що з 9 і завідуючий Кульчицький це підтвердив,але ця молода медсестра нахабно і невдоволено відповідає,що вона краще знає ніж лікар. І про яку медицину можна говорити,коли вони мають бути на роботі,а іх нема,жодного лікаря який би оглянув дитину перед щепленням не було. А я також на роботі, і відпросилася,мене сварять коли я на хвилину запізнююся,а вони приходять коли хочуть,нагло на тебе дивляться,і після всього цього ім зарплату платити,за що??? За те,що діагноз не можуть поставити,за те що люди ідуть лікуватися до Дрогобича чи в інші міста? В такому стані медицина не повинна бути,вона має бути реформована,повинні залишитися лише фахівці,а всі решта на пенсію. Дістало вже і накипіло

Залишити коментарі