Краще один раз побачити, ніж сто разів почути

Світлина від Петра Магура.Наприкінці вересня курортне селище Східниця приймало представницьку делегацію керівників та профспілкових лідерів регіональних видань Львівщини на чолі із головою Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України Ярославом Климовичем та головою Львівської обласної медіапрофспілки Ларисою Беньо. Ініціатором та організатором цього ознайомчого прес-туру став Східницький селищний голова Іван Піляк, а за практичне втілення задуму взялася Львівська обласна організація Незалежної медіа-профспілка України на чолі із профспілковим лідером журналістів Ларисою Беньо.
Світлина від Петра Магура.Треба відзначити, що для багатьох медійників Львівщини, що приїхали цього разу до Східниці, курортне селище неодноразово ставала темою журналістських матеріалів, які у різні роки виходили в світ у регіональних та загальнонаціональних ЗМІ. Для прикладу, відомий львівський журналіст, заступник директора по телебаченню Львівської обласної державної телерадіокомпанії Ярослав Фейло зняв два фільми про Східницю та першовідкривача східницьких джерел мінеральних вод Омеляна Стоцького, які у свій час демонструвалися як на Львівському, так і Першому Українському каналах. Відтак не дивно, що пана Ярослава цікавили не лише зміни, які відбулися у Світлина від Петра Магура.курортному селищі за останні десятиріччя, але й наскільки східничани вдячні своєму геніальному земляку Омеляну Стоцькому, який своєю титанічною та жертовною працею створив передумови для розвитку Східниці як бальнеологічного курорту. Заслужений журналіст України був приємно здивований, коли довідався, що, окрім пам’ятника та кімнати-музею, які працюють у селищі впродовж багатьох років, у рамках святкування Дня курорту вшануванню пам’яті Омеляна Стоцького відведено окремий день, а також у рамках фестивалю «Східницьке літо» щорічно проводиться Світлина від Петра Магура.відкритий дитячий пісенний конкурс «Східниця шукає таланти» імені Омеляна Стоцького, участь у якому приймають юні таланти з усієї України.
Програма перебування журналістської делегації Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України у Східниці виявилася надзвичайно насиченою. За задумом селищного голови Івана Піляка, промо-тур був за тривалістю розрахований на цілий день і мав розпочинатися короткою презентацією багатств та унікальності джерел мінеральних вод Східниці, а завершуватися Світлина від Петра Магура.ознайомленням із оновленою експозицією музею історико-культурного заповідника «Тустань» та надзвичайно цікавою експозицією історико-культурного центру с. Урич Сколівського району «Хата в Глубокім».
У межах п’ятигодинної програми медійники Львівщини повинні були здійснити пішу прогулянку парком «Пантейлемона Цілителя», відвідати джерела багатої на залізо та гліцерин мінеральної води та ознайомитися із збудованим за кошти Європейського Союзу у рамках транскордонного співробітництва Світлина від Петра Магура.української Східниці та польского курорту Полянчик літнім амфітеатром. У програмі прес-туру було також передбачено відвідини п’ятизіркового корпусу відомої готельної мережі «Три сини та донька» та конкурного поля, а також готельно-відпочинкового комплексу «Ді Анна». Відповідно до програми одноденного перебування у Східниці журналісти мали побувати також на будівництві бювету та познайомитися із роботою сучасної установки-дозатора мінеральної води, встановленої на 118 джерелі. Проте п’яти годин для хоча б поверхового знайомства зі Східницею виявилося замало. Як з’ясувалося у ході знайомства журналістів Світлина від Петра Магура.із курортом, одного дня для того, щоб хоча б поверхово ознайомитися із Східницю, виявилося замало. Відтак організатори прес-туру вимушені були ущільнювати програму. Зокрема, через брак часу журналісти не змогли відвідати конкурне поле та побувати на споруджені бювету. Та навіть попри те, що у програму туру вносилися корективи, журналістська делегація вирушила на Львів на три години пізніше запланованого, шукаючи відповіді на запитання, чому обласна влада не знайшла можливостей прокласти асфальт до Східниці, а обмежилася центральною частиною села Урич, хоч мова йшла всього лиш про п’ять кілометрів шляху, який має добре підготовлену основу для укладки асфальту і з’єднав би курорт із міжнародною трасою «Київ – Чоп».
Знайомство журналістів із Східницею розпочалося кавою-брейк, яку організатори прес-туру зуміли перетворити у невимушену конференцію, у ході якої журналісти мали змогу трохи відпочити та розслабитися після дороги, підкріпитися і в невимушеній обстановці поділитися першими враженнями від курорту, а головне – почути з уст відомого в Україні та її межами лікаря-апітерапевта Дмитра Сенишина коротку та змістовну розповідь про багатство та унікальність східницьких джерел мінеральної води.
У Східниці сьогодні налічується 38 джерел мінеральної води, яка за своїми лікувальними властивостям є унікальною. Саме це, в першу чергу, і приваблює людей, які їдуть сюди, щоб відпочити та набратися невичерпної енергії. ВіСвітлина від Петра Магура.рніше, як розповів лікар-апітерапевт, унікальна східницька вода разом із багатим на кисень повітрям створюють в людському організмі надлишок енергії, який, власне, і спрямовується на лікування різноманітних людських болячок.
Оточена горами курортна Східниця потопає в зелені Карпатських гір, і це робить її особливо привабливою для мешканців міст, які в умовах тотальної урбанізації шукають тихі та спокійні місця, де людина може відпочити від Світлина від Петра Магура.міського шуму та гаму і, звичайно, підлікуватися чи, правильніше, запастися життєдайною енергією на увесь рік.

Петро МАГУР

Більше читайте у нашій газеті “Нафтовик Борислава” № 80 від 11 Світлина від Петра Магура.жовтня 2017 року.

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі