Сім раз відмір – один раз відріж

Світлина від Петра Магура.Взятися за викладення свого бачення на події які відбуваються у медицині країни та міста, змусило мене дві причини:
1. Зустріч зі своїм давнім товаришем, не медиком, який переконливо, на його думку, висловлював свою підтримку подіям навколо реформування медицини в державі та нашому місті.
2. Полеміка, яка останнім часом, розгорнулася між медиками та владою навколо подальшого реформування та долі медицини Борислава.
Цими днями через Верховну Раду України силоміць проштовхується так звана медична реформа. Реформувати медичну галузь, як і усі інші, давно потрібно, але якщо ця «реформа» не покращує роботу, а погіршує її, а по деяких напрямках руйнує, то назвати це не інакше як злочин не можу. Ми не повинні забувати, що першочерговими завданнями медицини є надання кваліфікованого лікування, профілактика захворювань, пропаганда здорового способу життя та інші заходи, направлені на збереження та продовження життя людини. Натомість, медична галузь в усій державі доведена до жалюгідного стану, особливо в районах, містах та селах. Нове обладнання, медикаменти, предмети догляду, основні засоби не закуповували, значно зменшили витрати на харчування, діагностику та лікування хворих. Проте «пхають» по лінії гуманітарної допомоги та благодійних фондів апаратуру яку не можливо використовувати через її старість та несправність, протерміновані або давно забуті медикаменти, розкомплектовані та непридатні до використання предмети побуту і багато іншого непотрібу. Одним словом, довели збідовану медицину до останньої межі, але і цього виявилося замало. Контрольним пострілом стало впровадження так званої реформи. Роз’яснення недолугості, непрофесійності чи навмисності дій нашого міністерства та підтримуючих його депутатів Верховної Ради, потребує не однієї шпальти газети, проте ніхто із нас на цей процес вплинути не може – рівень не той. Я хочу лише висловити своє бачення цього історичного дійства, яке інакше, як геноцидом проти української нації, назвати не можу. Хтось вважає, що забагато людей проживає на нашій благодатній землі і тому, зруйнувавши заклади освіти та охорони здоров’я, досягне своєї мети. Натомість своїх дітей навчають за кордоном, лікуються за кордоном, а державні освітні та медичні заклади доводять до повної руйнації. Зрозуміло, що безграмотною та хворою масою управляти простіше. Отака визначена нам доля.
Але я хотів би докладніше зупинитися на подібних «реформах» які впроваджуються уже у нас, у нашому місті, нашими керівниками.

Михайло ЛАЗАР,
завідувач неврологічним відділенням ЦМЛ м. Борислава

Більше читайте у нашій газеті “Нафтовик Борислава” № 79 від 6 жовтня 2017 року.

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі