Львівська ОДА працює над ліквідацією наслідків провалля поблизу Тускавця

Львівська оласна адміністрації продовжує працювати над ліквідацією наслідків карстового провалля, що утворилося у ніч на 30 вересня на території Дрогобицького району поблизу Трускавця. Для спостереженням за змінами у структурі карстових порід у зоні впливу рудника №2 стебницького ГХП «Полімінерал» на Дрогобиччині, де близько місяця тому утворилося провалля, встановлять спеціальні датчики, інформацію з яких відслідковуватимуть фахівці «Львівської політехніки». Про це розповів представникам регіональних ЗМІ директор Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.
За його словами, у Львівській облдержадміністрації відбулася нарада, у якій взяли участь науковці із Інституту геології та геофізики, «Львівської політехніки», Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, інституту «Гірхімпром». На нараді йшлося про подолання наслідків обвалу карстових порід у зоні рудника №2 стебницького «Полімінералу». У ході наради було вироблено перелік першочергових заходів, які слід здійснювати, щоб уникнути у подальшому непередбачуваних надзвичайних ситуацій у районі провалля.
Очільник Департаменту екології та природних ресурсів Львівщини повідомив, що за підсумками наради буде укладено угоди із трьома інститутами на проведення комплексного моніторингу, який має дати відповіді щодо подальшого розвитку ситуації у зоні впливу рудника №2 «Полімінералу». Польові дослідження триватимуть місяць. Потім науковці опрацьовуватимуть отримані дані та за їх результатами напрацюють практичні рекомендації, які дадуть можливість звести шкідливий вплив карстових порожнин на навколишнє середовище. З цією метою у зоні обвалу будуть встановлені датчики, які сповіщатимуть про зміну структури земної поверхні, за якими постійно стежитимуть у «Львівській Політехніці».
За словами головного еколога області із представниками інститутів буде узгоджено технічне завдання на дослідження, після чого підпишуть відповідні угоди. Для комплексного дослідження грунту в зоні другого рудника «Полімінералу» депутатами Львівської облради виділено 1,483 млн. грн.
Окрім того, Львівською ОДА було підготовлено окреме звернення до Кабінету Міністрів України щодо виділення із резервного фонду держбюджету 214,2 млн. грн. для перенесення об’єктів інфраструктури за межі гірничого відводу ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал».

Петро МАГУР

Більше читайте у нашій газеті “Нафтовик Борислава” № 86 від 1 листопада 2017 року.

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі