Шкільний музей народного побуту Східниці перебрався у нове приміщення

Минулого понеділка у Східницькій ЗОШ № 2 відбулася презентація оновленої експозиції шкільного Музею народного побуту курортного селища, яка відтепер буде займати дві окремі кімнати у старому приміщенні школи. До переїзду на нове місце музей знаходився на першому поверсі нового корпусу школи, де займав невелику кімнату. З часом окрема класна кімната для експонатів виявилася замалою, відтак музей перемістився у нове приміщення, а звільнену класну кімнату переобладнали під потреби школи.  Світлина від Петра Магура.Зараз там розмістився сучасний кабінет практичного психолога, обладнаний відповідно до вимог наукової організації праці, ергономіки, з дотриманням правил техніки безпеки та урахуванням специфіки діяльності кабінету. Власне, чин освячення оновленої експозиції у новому приміщенні шкільного музею співпав у часі із чином освячення кабінету практичного психолога школи, хоч, на мій погляд, ці дві події вартувало розвести у часі, адже подібний кабінет шкільного психолога навряд чи можна побачити в освітніх закладах Дрогобиччини.
На новому місці шкільний музей народного побуту Східниці отримав дві окремі кімнати, об’єднані оригінальним, стилізованим під бойківську дерев’яну хату входом. Експозиція музею в основному складається із звичайних буденних речей щоденного вжитку східничан, які вдалося зібрати ентузіастам створення музею упродовж декількох десятиліть. У експозиції минуле пересікається з майбутнім, а кожен експонат відображає життя та побут мешканців Східниці різних епох.
Директор Бориславського історико-краєзнавчого музею та водночас голова постійнодіючої депутатської комісії з питань освіти, культури,сім’ї і молоді, фізкультури і спорту Бориславської міської ради Андрій Спас відзначив, що у експозиції шкільного музею представлені унікальні речі, які, можливо, існують в одному екземплярі на всій Західній Україні. Це унікальна дерев’яна шкільна парта, за якою колись навчалися учні початкової школи, і, зрозуміло, цілком духовні речі, які ще довго будитимуть фантазію та будуть спонукати відвідувачів музею уявити, як воно було у минулому.

Петро МАГУР

Більше читайте у нашій газеті “Нафтовик Борислава” № 86 від 1 листопада 2017 року.

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі