ШКОЛА МИСТЕЦТВ: КІЛЬКА ШТРИХІВ З НАГОДИ СВЯТА ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ

Світлина від Петра Магура.Знаємо, що цього року один з найповажніших мистецьких закладів нашого міста – Бориславська дитяча школа мистецтв, відзначила 90-річчя. Тому напередодні Дня працівників культури та аматорів народного мистецтва, що його відзначили вчора,   ми й завітали саме сюди, щоб  поцікавитися, з яким настроєм зустрічає творчий колектив цього  мистецького закладу своє професійне свято.Світлина від Петра Магура.Підходимо і милуємося: не будинок – красень, справжня окраса нашого міста. А всі ще пам’ятаємо його із обдертим фасадом, коричневим, погризеним іржею дахом, – така собі занедбана згадка про часи Австро-Угорської імперії і розквіт Борислава у період нафтової лихоманки. Зараз у всьому проглядається рука справжнього господаря, так і має бути, адже дитяча школа мистецтв займає визначальне місце у структурі закладів культури.
Сотні чи й тисячі бориславців у дитячі роки прилучилися в стінах цього навчального закладу до світу Світлина від Петра Магура.музики, а вже пізніше – до малярства, до хореографії. Багатьом з них це відкрило у майбутньому шлях до професії, але навіть ті, що в подальшому і не пов’язали своє життя зі служінням музам, завжди тільки з вдячністю згадують час, коли вперше взяли до рук музичний інструмент, вперше доторкнулися струн чи клавішів, вперше відчули одвічну красу музичного мистецтва, що має незрозумілу здатність робити світ кращим, пробуджувати найпотаємніші порухи душі не тільки у виконавця, але й у тих, хто поруч. Це велика таємниця чи загадка, можливість доторкнутися до якої вихованці школи мистецтв отримали під Світлина від Петра Магура.керівництвом своїх наставників, вдячність про яких в подальшому пронесуть через все життя.
За десятиліття існування музичної школи, школи мистецтв тільки міцніють традиції, започатковані попередніми поколіннями викладачів. Тут пам’ятають і шанують тих, хто вклав багато років творчої праці, створюючи добру славу цього навчального закладу. Це ті, хто своїм мистецтвом прославив не тільки Борислав, але й Україну: Микола Семенович Балабанський, Григорій Іванович Піцюра. Свого часу працював викладачем в подальшому відомий український письменник, автор десятків поетичних збірок та прозових книг Ігор Йосипович Нижник.
Як розповідає директор школи мистецтв Галина Жукова, в колективі ніколи не забувають і ветеранів, які нині вже на заслуженому відпочинку. Це Ганна Левицька, Ліна Чернянська, Ярослава Лоїк, Антоніна Кшишовська, Ольга Федурко, Вольдемар Сікора. Сьогодні особливою повагою в колективі користуються люди, які присвятили роботі в школі мистецтв десятки років, та й зараз ще працюють, діляться знаннями та творчим досвідом із вже новим поколінням викладачів: Надія Прийма, Володимир Голова, Іванна Вороняк, Ярослава Тарнавська, Лідія Кліщ. Нині завідуючими відділами, які вони очолювали, стали вже їхні вихованці, що розпочинали свій шлях у професію у Бориславській музичній школі: Леся Сеньків (теоретичний відділ), Наталія Бойко (фортепіанний відділ), Василь Кропивницький (струнно-смичковий), Роман Оршак (духовий відділ), Ярослава Тарнавська (відділ народних інструментів), Оксана Виджак (відділ образотворчого мистецтва), завуч школи Галина Новицька. А хіба не привід для гордості, що дев’яносто відсотків викладачів школи мистецтв – це колишні вихованці цього навчального закладу.

Ігор ЮРИНЕЦЬ

Більше читайте у нашій газеті “Нафтовик Борислава” № 89 від 10 листопада 2017 року.

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі