Степан Кубів доручив якнайшвидше розробити новий проект консервації рудника у Стебнику

Світлина від Петра Магура.За результатами знайомства із карстовим проваллям поблизу Трускавця Перший Віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів доручив якнайшвидше розробити новий проект консервації рудника у Стебнику. Спочатку проблема утворення карстових проваль поблизу Трускавця у зоні діяльності Стебницького ГХК «Полімінерал» була детально обговорена на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Львівщини, що проходила під головуванням Першого Віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва, після чого Перший Віце-прем’єр-міністр особисто обстежив провалля, що утворилося поблизу Трускавця.
Під час засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо техногенної катастрофи на території гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал» у Стебнику Степан Кубів відзначив, що за довгі роки неконтрольоване затоплення рудника № 2 завдало суттєвої шкоди прилеглій території, включно з житловими будинками, господарськими об’єктами, лінією електропередач та дорогою.
Перший Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що з 1999 по 2014 рік на консервацію проблемної ділянки регулярно виділялися кошти: з резервного фонду Держбюджету спочатку 9 млн. грн., потім ще 46,5 млн. грн. Усього, разом з коштами місцевого бюджету 73,5 млн. грн. Але попри це бачимо, що проблема залишається. Вона продовжує створювати загрозу довкіллю і потребує якнайшвидшого вирішення.
У ході обговорення проблеми учасники засідання зазначили, що постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки з 2005 року регулярно проводить моніторинг стану підземних виробіток у зоні діяльності рудника № 2 Стебницького ГХК «Полімінерал». За її висновками з 2006 року піднімалася низка питань про необхідність перенесення інженерних мереж та вирішення питань щодо приватних об’єктів у зоні ризику.
– Зараз перед нами стоїть питання у трьох площинах. Перш за все – перенесення високовольтних ліній електропередач. Наступне, що слід вирішити, – це проблема з дорогою. Але найголовніше завдання, яке стоїть перед нами сьогодні – це недопущення наступних провалів, – окреслив коло першочергових завдань, які стоять перед органами державної влади та місцевого самоврядування, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.
Заслухавши пояснення відповідальних представників Степан Кубів зауважив, що комплексне вирішення проблеми вимагає активної участі місцевих органів влади, створення належної системи моніторингу для запобігання подальших обвалів ґрунту, а також формування оновленої програми консервації ділянки рудника.
– По-перше слід напрацювати новий, якісний проект консервації, оскільки попередній мав суттєві недоліки і уже не відповідає вимогам часу. Це довгострокова робота, але уже зараз можна розпочати підготовчі роботи з моніторингу та технічного забезпечення подальших процедур із залученням експертів. Головне запобігти подальшим обвалам ґрунту, бо небезпека залишається велика. По-третє, проблему щодо приватних будинків та інших приміщень у зоні ризику треба проводити з урахуванням питання власності, щоб врахувати усі обставини та питання, – зазначив Степан Кубів у підсумку.

За повідомленням
офіційного сайту Львівської облдержадміністрації

Більше читайте у нашій газеті “Нафтовик Борислава” № 94 від 29 листопада 2017 року.

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі