Така довга дорога додому

(До 145- річчя від дня народження Богдана Лепкого)

Світлина від Петра Магура.«…Все, що мав у житті,
Він віддав для одної ідеї,
І горів, і яснів, і страждав
І трудився для неї…».
(Іван Франко)
Українському письменникові Богданові Лепкому знову повертається його чесне ім’я, а українській літературі – твори. Повертаються після довгого і несправедливого замовчування.
Богдан Лепкий – не епізодичне ім’я в українській літературі, це постать першорядної ваги, непересічного таланту. Доля щедро обдарувала Б. Лепкого. І він не змарнував свого таланту. Б. Лепкий залишив багату творчу спадщину як поет і прозаїк, критик і літературознавець. А був він ще й видавцем-текстологом, читцем-декламатором художніх творів, талановитим малярем… Та сталося так, що більш як пів століття на українських землях ім’я і твори вірного сина України були приречені на забуття.
З нагоди 145-ї річниці від дня народження Богдана Лепкого в ЗОШ № 5 працівники бібліотеки-філії № 6 для юнацтва (Марія Лутчак і Ольга Смерека) та учнівський колектив 9-А класу (класовод Ольга Козич) провели усний журнал «Така довга дорога додому».
Розпочали усний журнал бібліотекарі Марія Лутчак і Ольга Смерека. Яскраво доповнив захід цікавий виступ вчителя української мови та літератури ЗОШ № 5 Ольги Козич.

Марія ЛУТЧАК,
бібліотекар бібліотеки-філії № 6 для юнацтва Бориславської МЦБС

Більше читайте у нашій газеті “Нафтовик Борислава” № 93 від 24 листопада 2017 року.

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі