ВІЧЕ-РЕКВІЄМ «СВІЧА ПАМ’ЯТІ»

Присвячене 85-й річниці Голодомору та пам’яті

жертв політичних репресій в Україні

Світлина від Петра Магура.25 листопада 2017 року біля Історико-краєзнавчого музею зібралося чимало бориславців, щоб вшанувати пам’ять про усіх убитих голодом та жертв політичних репресій в Україні. Віче-реквієм «Свіча пам’яті», присвячене 85-й річниці Голодомору та пам’яті жертв політичних репресій в Україні розпочала ведуча заходу, провідний методист Бориславської МЦБС Божена Дмитришин поезією Олега Ривака «Пом’яни…»:
Світлина від Петра Магура.Свіча Пам’яті горить… і не згасає…
Шану віддаємо в дні скорботи…
Доки Україна пам’ятає… –
Жити буде Україна доти!!!
В пам’ять про трагедію народу –
У віконці свічку запали…
Щоб таке не повторилось зроду!
В своїм серці спогад бережи!
Твою націю «на плаху…» тоді вели…
Світлина від Петра Магура.Вимирали села назавжди…
До жебрацтва й голоду довели…
Найродючіші на цій Землі лани…
Пом’яни в цей день усі ці жертви…
Свічку у віконці запали…
Їм судилося страшною смертю вмерти…
У молитві всіх їх пом’яни…
Пом’яни в скорботі їхні Душі…
Які з неба дивляться на нас сьогодні…
Це страхіття пам’ятати мусим…
Пам’ятати очі їх голодні…
Свіча Пам’яті горить… і не згасає…
Шану віддаємо в дні скорботи…
Доки Україна пам’ятає… –
Жити буде Україна доти!!!

В Україні є давній звичай – у пам’ять про померлу людину запалюють свічку. І щороку українці у четверту суботу листопада на пам’ять про тих людей, які померли з голоду, запалюють свічки. Присутні схилили голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом… Поминальну панахиду за всіма загиблими від голоду та жертвами політичних репресій в Україні відслужили настоятелі храмів міста Борислава.
Квіти шани від громади міста Борислава до колишньої катівні НКВС поклали заступник міського голови Роксоляна Гарасимів та в. о. начальника управління культури Бориславської міської ради Роман Тарнавський.
Заступник міського голови Роксоляна Гарасимів у своєму виступі наголосила, що це найжахливіша і найсумніша дата в нашій історії. Голодомор в Україні є однією з найстрашніших катастроф в історії людства. Голод 1932-1933 років став зброєю масового біологічного знищення українців. Він на довгі десятиліття порушив природний генетичний фонд, призвів до морально-психологічних змін у свідомості нації. Наслідком злочину геноциду також стало руйнування традиційного українського устрою життя. Українцям як етносу було завдано смертельної рани. 1933 рік став для України часом національної катастрофи, наслідки якої відчуваємо і понині.

Божена ДМИТРИШИН,
провідний методист Бориславської МЦБС

Більше читайте у нашій газеті “Нафтовик Борислава” № 94 від 29 листопада 2017 року.

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі