Як освітня реформа змінить життя українського вчителя?

В Україні стартувала освітня реформа. Днями Президент Петро Порошенко підписав закон «Про освіту»,який уже набув чинності. Головними завданнями реформи має стати перехід на 12-річку і впровадження профільного навчання, але окрема роль у трансформації освіти відведена вчителям. Напередодні професійного свята – Дня працівника освіти – Центр громадського моніторингу та контролю проаналізував, які саме зміни чекатимуть педагогів після реформи.
Збільшення зарплат: коли і на скільки?
У січні цього року Міністерство освіти видало наказ про підвищення зарплат вчителям на два розряди. Так, посадовий оклад педагога без категорії у грудні 2016 року складав 2149 – 2309 грн., з січня 2017 року сягнув 2912 – 3152 грн. Але навіть після перегляду вчительських зарплат заробіток українських педагогів залишається одним із найнижчих у Європі. Для порівняння, польські колеги в перерахунку на гривні отримують 12,5 тис. на місяць, а чеські – близько 23 тис. Саме тому одним із нагальних завдань реформи є підвищення заробітної плати та престижу професії.
Новий закон визначає посадовий оклад педагога найнижчої категорії в обсязі не менше чотирьох прожиткових мінімумів. Таким чином, мінімальна заробітна платня вчителя повинна дорівнювати 6496 грн. (сьогодні прожитковий мінімум складає 1624 гривні). Закон також зараховує до заробітної плати надбавки за вислугу років в обсязі: понад три роки – 10%, понад 10 років – 20%, понад 20 років – 30% посадового окладу. За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, підвищення мінімальної зарплати вчителя вартуватиме державі додатково близько 67,9 млрд. грн. Враховуючи економічну ситуацію, підвищення зарплати вчителя буде проводитися поетапно з 2018 до 2023 року.
«Реформа може відбутись тільки тоді, коли ми інвестуємо в наших освітян. І я про це говорила на всіх щаблях влади – на найвищих, у Кабінеті Міністрів. Тому що не можна вимагати підвищення кваліфікації, нових методів викладання, реалізації академічної свободи, якщо ми не інвестуємо в нашого вчителя і нашого викладача», – зауважує міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Оксана КОВАЛЬ,
Центр громадського моніторингу та контролю

Більше читайте у нашій газеті “Нафтовик Борислава” № 86 від 1 листопада 2017 року.

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі