Життя після дембелю триває

Світлина від Петра Магура.Думка про те, щоб відкрити власну справу, сьогодні відвідує практично кожну людину. Однак, прийнявши рішення про організацію бізнесу з нуля, багато хто не знає, що для цього потрібно. Свого роду, бізнес є унікальним явищем. Він знаходиться в оточенні подібних йому, його складають співробітники, він має зв’язки з постачальниками та закупниками. Створення бізнесу вимагає тверезої оцінки з боку майбутнього підприємця, особливо в питаннях, пов’язаних з комерційним ризиком.
За часи роботи в службі зайнятості приходиться проводити багато заходів для різних категорій населення. Але коли читаєш семінари, основною аудиторією яких є безробітні з числа учасників АТО, – це зовсім інше. Війна змінила людей, у свідомості відбувається переоцінка цінностей. Життя сприймається інакше. Тому такі люди прагнуть мати чіткі уявлення про те, чим вони будуть займатися, та “живі” приклади.
Саме так відбувалося цього разу, коли 13 листопада в нашому центрі зайнятості був проведений семінар «Як розпочати власний бізнес?». Хоча, мабуть, цей захід скоріше можна було б назвати дружньою зустріччю. Адже замість відведених за планом 45 хвилин ніхто за жвавою дискусією не помітив ПІВТОРИ години.
Насамперед, присутніх було ознайомлено з організаційними та правовими засадами започаткування та здійснення підприємницької діяльності за рахунок служби зайнятості. Якоюсь мірою підприємець-початківець може відчути себе першовідкривачем, що ступив на нову землю. Але в якості землі, в нашому випадку, буде бізнес.
На другу частину зустрічі був запрошений успішній працедавець, наш колишній безробітний та підприємець з числа учасників АТО, а нині директор Бориславського міського парку культури Ігор Саган.
Повернувшись з війни, хочеться жити не так, як раніше. Підприємницький хист п. Ігоря вирішив подальший життєвий шлях. Із захопленням та особистими подробицями молодий чоловік розповідав присутнім про свій шлях від підприємця-початківця до керівника підприємства. Було наголошено, як дуже знадобилися отримані комплексні знання з економіки приватного бізнесу, менеджменту, маркетингової діяльності, системи оподаткування та звітності, охорони праці та безпеки життєдіяльності під час навчання у Львівському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. З особливою цікавістю та увагою всі слухали про реалії життя, насиченого труднощами та сюрпризами. Нинішній керівник парку з гордістю відзначив, що колишнє збиткове підприємство станом на сьогодні є однією з небагатьох комунальних служб, що зуміли повністю погасити заборгованість.
Сповнені оптимізму та натхнення, з думкою віднайти своє місце у мирному житті відвідувачі розійшлися після зустрічі. Маємо надію, що цей позитивний приклад дасть вдалий поштовх усім безробітним для самореалізації!
Олена Шевченко,
начальник відділу активної підтримки безробітних Бориславського міського центру зайнятості

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі