Міський голова Борислава відзвітував перед громадою

Світлина від Петра Магура.Минулого четверга в сесійній залі міської ради відбувся публічний річний звіт міського голови Борислава Ігоря Яворського перед громадою.
На своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук відомий у місті громадський активіст, поет та музикант Віктор Кравцов відразу після звіту очільника міста відзначив, що треба віддати належне, без перебільшення, блискучій підготовці та відповідальному ставленні Ігоря Яворського до звітування. Підготовка до звіту була настільки ґрунтовною, що навіть не довелося задавати питань, які мешканці міста просили озвучити Віктора Кравцова під час звіту. «Відповіді, – наголошує у своєму пості пан Віктор,–- вже були передбачені у доповіді, яка, як на мене, була найзмістовнішою за останні кілька років. Звісно, хвилювання відчувалося як в голосі, так і на обличчі, та вже за 15 хвилин промови все прийшло до норми і міський голова видав більш ніж двогоднний спіч, тільки зрідка дивлячись у картку перед собою, і то тільки для уточнення цифр. Можна тільки позаздрити такому самоконтролю, пам’яті та впевненості. Питання до п. Яворського розбивалися об факти і широке знання в різних галузях. Це був гідний виступ. Сподіваюся на щирість обіцянок голови міста щодо поліпшення стану речей у всіх підконтрольних сферах та на вдале завершення розпочатих робіт і планів з розвитку нашого Борислава».
Ставити під сумнів висловлювання бориславця у Фейсбук немає підстав. Підготовка до річного звіту міського голови Борислава Ігоря Яворського перед громадою справді була ґрунтовною. Повний текст звіту був опублікований на сторінках міської газети, і у ході його оприлюднення присутні у сесійній залі мешканці та гості міста мали можливість ознайомитися із конкретними цифрами розвитку Борислава у минулому 2017 році із друкованого тексту. Окрім того, на інтернет-платформі YouTube велася пряма відеотрансляція звіту міського голови Борислава, яку можна переглянути у архівних записах цього інтернет-ресурсу за адресою: https://www.youtube. com/watch?v= UwiZpMskZoM&sns=fb.
Відтак не дивно, що більшість запитань, які були поставлені Ігорю Яворському відразу після доповіді та стосувалися найближчих перспектив розвитку міста, знаходили глибокі та ґрунтовні відповіді, які зайвий раз підтверджували, що очільник Борислава не лише знає основні проблемами міста, але й бачить шляхи їх розв’язання.
Із запитань, які були поставлені міському голові, можна зробити висновок, що мешканців міста цікавило все. І зміни, які плануються внести у роботу електронного сервісу Бориславської міської ради та кількість голосів, які повинна набрати електронна петиція, щоб на електронне звернення громадян обов’язково відреагувала міська влада. І питання створення ОТГ із центром у м. Бориславі, і рекультивація сміттєзвалища, і сортування та вивіз із території міста твердих побутових відходів, і відновлення зруйнованого асфальтного покриття по вул. Дрогобицькій, і розширення меж міських кладовищ, і затвердження генерального плану міста із винесенням меж міста.
Серед запитань та побажань, які були адресовані міському голові Борислава у рамках звіту про виконану роботу в 2017 році, йшлося про незадовільний стан приміщення станції швидкої допомоги по вул. Весняній та капітальний ремонт розбитих міських доріг, обладнання пішохідними переходами мікрорайону вул. Коваліва та передачі технічної документації на будинки новоствореним ОСББ, безоплатного харчування учнів початкових класів у школах міста та боротьбу із правопорушеннями на території Борислава та забезпечення умов безпечного проживання громадян. Присутні на звіті міського голови мешканці порушували також питання виділення коштів для закупівлі канцтоварів для освітніх установ та забезпечення вуличним освітленням мешканців вул. Мазепи, очистку придорожніх канав у мікрорайонах із приватною забудовою та відновлення водоканалом дорожнього покриття після проведення ремонтних робіт.
Були також запитання про зменшення закупівельного порогу для приватних підприємців у системі «Прозоро» та особливості фінансування окремих комунальних підприємств міста, введення у 2018 році експлуатацію міні-ГЕС та створення у Бориславі власної мережі комунальних пасажирських перевезень, а також турбота про безпритульних тварин та налагодження співпраці із зоозахисниками м. Дрогобича, що, на переконання самих виступаючих, дозволило би нарешті окреслити шляхи розв’язання болючої для міста проблеми безпритульних собак.
На всі запитання Ігор Яворський дав вичерпні відповіді. На переконання міського голови, об’єднана територіальна громада із центром у Бориславі буде утворена адміністративним методом, оскільки під час перемовин із мешканцями навколишніх сіл про їхнє добровільне об’єднання у велику Бориславську ОТГ результатів не досягнуто. Мешканці не йдуть на співпрацю. Аналогічна ситуація зі створення ОТГ в Дрогобичі та Трускавці. На думку міського голови, на території Дрогобицького району мають бути створені чотири об’єднані територіальні громади. Цей підхід поділяє керівництво обласної адміністрації та підтримує Наробний депутат України від Дрогобиччини Богдан Матківський. За висловом очільника Борислава, на розгляді Верховної Ради уже знаходиться відповідний законопроект, ухвалення якого дозволить завершити адміністративно-територіальну реформу в Україні простим адмініструванням.
Щодо добудови мосту через річку Тисмениця по вул. Героїв ОУН-УПА, зруйнованого липневим паводкам у 2008 році, та ремонту найбільш розбитої ділянки дороги по вул. Дрогобицькій, то ці роботи також планується виконати у 2018 році.
Ігор Яворський зазначив, що загальний кошторис будівництва моста становить 19,7 млн. грн. Щоб здійснити добудову стратегічного об’єкту, проект подано на конкурс ДФРР, з якого передбачено фінансування в сумі 4 млн. грн. Ще 3,9 млн. грн. виділено із міського бюджету. Управління житлово-комунального господарства та енергозбереження міської ради уже перерахувало кошти у сумі 4,479 млн. грн. за балки перекриття, які вже виготовлені та невдозі будуть доставлені із Києва до Борислава. Залишилося віднайти у міському бюджеті 1,7 млн. грн., щоб в цьому році відкрити міст. І ці кошти будуть знайдені. Відтак цілком реально, що уже в цьому році ми матимемо відновлений міст через Тисменицю по вул. Героїв ОУН-УПА.
Для ремонту найбільш розбитої ділянки дороги між двома переїздами по вул. Дрогобицькій у міському бюджеті закладено 1 млн. грн. Місто виготовило проектно-кошторисну документацію, і веде переговори із обласною адміністрацією, щодо до фінансування ремонту цієї ділянки дороги із бюджету області. Міський голова відзначив, що знаходить розуміння обласної адміністрації, а ремонт цієї ділянки внесений керівництвом області у пріоритетні напрямки доріг, ремонт яких буде проводитися у 2018 році.
Проте найважливіше, що можна було почерпнути із звіту міського голови Борислава за підсумками роботи у 2017 році, – це, очевидно, те, що місто потрохи звільняється від тягаря постійних проблем і починає розвиватися. Про це промовисто свідчить дохідна частина міського бюджету, яку, як зазначив під час звіту Ігор Яворський, завдяки спільним зусиллям влади та громади за останні три роки вдалося збільшити утричі. І це тільки початок. Адже Борислав має усі підстави, можливості та ресурси для того, щоб успішно розвиватися та забезпечувати гідні умови проживання для своїх мешканців.
Петро МАГУР

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі