«Допоможімо лелекам пережити негоду»

Світлина від Петра Магура.Незважаючи на значне зниження температури та повернення зими, додому з теплих країв прилетіли лелеки. Чорногузи повернулися до Борислава напередодні снігопаду, який поставив виснажених тривалим перельотом птахів на межу виживання. Через снігопад та мороз птахи опинились у полі поблизу міського сміттєзвалища без їжі. Світлина від Петра Магура.Про необхідність порятунку птахів від загибелі першими заговорили на Інтернет-платформі «Vieber» мешканці мікрорайону Губич. Обставини склалися таким чином, що голова Квартального комітету мікрорайону, відомий у місті волонтер Тарас Багрій вимушений був взяти на себе функції координатора порятунку птахів, які могли загинути на рідній землі від холоду та голоду.
– Сильний снігопад та значне похолодання, – розповідає пан Тарас, – десь спонукали губичан до обміну інформацією щодо необхідності порятунку птахів, які повернулися із теплих країв. Особливе занепокоєння у Світлина від Петра Магура.людей викликала можливість загибелі лелек, які тільки-но повернулися на рідну землю. Адже на відміну від інших птахів, лелеки – хижаки і потребують особливого харчування. Власне, досвідом порятунку цих птахів від снігу та морозу поділилася з нами Іванна Книш, яка зазначила, що лелек потрібно годувати не хлібом, крупами чи картоплею, а рибою, обрізками різноманітного м’яса, шкірками з курки, кусочками сала. Тож довелося уже у понеділок зранку організовувати для бузьків сніданок.
Пан Тарас розповідає, що першим відгукнувся на прохання надати допомогу потерпаючим птахам відомий у місті підприємець Михайло Солтис, який продав для птахів 15 кілограмів м’ясних обрізків за смішною ціною – 8 грн. за Світлина від Петра Магура.кілограм. Не стояли осторонь цієї благородної справи й інші підприємці. Власники торгових яток на ринку взагалі без будь-яких коштів назбирали для потерпаючих у полі птахів близько 30 кілограмів риби, а окремі мешканці міста просто почали перераховувати кошти. Не байдужі люди для порятунку птахів перераховували різні суми, а пані Лада Чокля пожертвувала для цієї благородної справи 300 грн.
– Практично до кінця понеділка, – наголошує голова Квартального комітету «Губичі» – нам Світлина від Петра Магура.вдалося зібрати достатньо коштів та продуктів, щоб підтримати птахів. Проте першу, так би мовити, екстрену допомогу потерпаючим від голоду та холоду лелекам було надано уже в понеділок зранку. Неподалік місця, – продовжує пан Тарас, – де розмістилася лелеча зграя, я особисто вистелив невелику ділянку землі сіном, на якому розкидав обрізки м’яса, щоб втомлені довгим перельотом птахи могли перепочити та втамувати голод.
Волонтер розповідає, що кормити бузьків губицька громада планує двічі на день, допоки не прийде тепло і стане зрозуміло, що птахи будуть здатні самі подбати за себе. А до цього громада почувається до обов’язку підтримати чорногузів у скрутну хвилину. «Завдяки підтримці небайдужих людей, – продовжує Тарас Багрій, – ми маємо все необхідне, щоб допомогти лелекам пережити перших декілька днів. Розраховуємо, що до акції «Допоможімо лелекам пережити негоду» ще долучаться небайдужі мешканці Борислава. Для цього досить перерахувати декілька гривень на картку Приват Банку № 4149 4391 0835 4881 або просто зробити невелику годівницю і до відлиги систематично годувати птахів, які через значні опади снігу не здатні самостійно себе прохарчувати. Адже, – зазначає пан Тарас, – наш обов’язок подбати не лише про лелек, які осіли невеликою зграєю на околиці Губич, але й допомогти пережити катаклізми природи шпакам, синичкам та іншим пернатим, які тішитимуть усіх нас своїм співом упродовж літа. Про користь, яку птахи приносять людям, якось говорити не випадає. Особливо зараз, коли люди просто зобов’язані допомогти птахам пережити холодні та голодні дні.
Петро МАГУР
P.S. Коли матеріал був готовий до друку стало відомо, що мешканці Мразниці також рятуть від голоду та холоду дев’ять лелек.

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі