Всесвітні Бойківські Фестини у розбудові Української держави

Світлина від Петра Магура.Веселяться сині гори, ріки, полонини
Їдуть бойки всього світу
В Турку на фестини.

Саме під таким гаслом у Турківському та найближчих до нього районах Львівської області уже в шостий раз відбулися Всесвітні бойківські фестини які проходять один раз на п’ять років та скликають тисячі людей з різних куточків планети.
Запальні коломийки, авторські та давні народні пісні, смачна бойківська кухня, трембіти, дримби, автентичний вишитий одяг, свято хліба, конкурси, турніри та вистави. Усе це та багато іншого підготували організатори бойківських фестин для гостей, які минулий тиждень відвідали Шостий фестиваль бойківської культури.
Відвідали фестиваль та взяли участь у ньому і наші бориславці – танцювальний колектив БДЮТ «Дивограй» (керівник М. Флюнт) та танцювальний колектив «Дивоцвіт» ЗОШ № 4 (керівник О. Поточняк) на чолі з
в. о начальника управління культури, молоді, фізичної культури Романом Тарнавським, які прибули на закриття фестивалю до села Явора, що на Турківщині, і продемонструвили свої номери – «Гуцульський танець» та «Легенда гір». А глядачами була велика аудиторія, адже на фестини приїхали не лише колективи з України але й творчі та музичні ансамблі із Сербії, Польщі, Франції, Англії, Німеччини та США.
Організація фестин була на навищому рівні. Красивий краєвид і розташування концертної сцени в такому мальовничому куточку України, не могла залишити байдужим нікого з присутніх на цьому святі. У межах свята відбувся конкурс силачів під егідою найсильнішої людини планети Василем Вірастюком.
Наші гуртківці БДЮТ уже вдруге беруть участь у фестинах. У 2012 році колектив також відвідав цей чудовий край на П’ятих ювілейних фестинах. І в цьому велика заслуга директора БДЮТ Ореста Вариводи, який надав нам старовинні костюми, так актуальні для цього регіону, від яких всі були у захопленні та Роману Тарнавському, який організував цю поїздку і надав безкоштовний транспорт, за що йому велика подяка від усіх гуртківців та їхніх батьків.
Із порожніми руками наших гуртківців ніхто не відпустив. Кожній дитині подарували пам’ятний значок, а голова МГО «Світовий Конгрес Бойків» та організатор фестин Петро Косачевич подарував колективу святкову медаль, сувенірний блокнот, книги «Літопис Бойківщини» та подяки за активну участь в концертній діяльності в рамках Шостих Всесвітніх Бойківських Фестин.
Маріанна ФЛЮНТ,
керівник танцювального колективу «Дивограй» БДЮТ

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі