Країна зайнятих людей: як Україна долає безробіття

В умовах російської агресії проти України ринок праці нашої держави дуже змінився. Внаслідок окупації Донбасу темпи промислового виробництва значно знизились, а оборонна сфера була повністю перебудована. Не дивно, що в першій трійці питань, які хвилюють українців, окрім корупції та війни, безробіття. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою G1K Ukraine. Пропонуємо вашій увазі аналіз стану безробіття в Україні і те, як українська держава реагує на зміни ринку праці, зроблений Українським центром громадського моніторингу та контролю.
Про що говорить статистика
Як свідчать дані Державної служби зайнятості, станом на 1 вересня 2017 року кількість безробітних в Україні складає 312 тис. осіб, що на 44 тис. менше в порівнянні з відповідною датою 2016 року. Сьогодні на одне вільне робоче місце претендують 4 безробітних, хоча ще минулого року ця цифра сягала 7 осіб.
Щодо регіонального розрізу, то найнижчий рівень безробіття традиційно мають Харківська. Київська, Одеська області та місто Київ. Найвищий рівень безробіття спостерігається у Тернопільській та Волинській областях. Причинами такого явища є низька оплата праці та відсутність можливостей для офіційного працевлаштування у сільській місцевості, що змушує людей працювати неофіційно або шукати роботу за кордоном. Як зазначає головний економіст Dragon Capital Олена Білан, за останні три роки суттєво зріс рівень безробіття у Луганській і Донецькій областях, які постраждали через воєнний конфлікт.
Водночас експерти зазначають, що загальний рівень безробіття в Україні стабільно знижується. За словами HR-спеціаліста Тетяни Пашкіної, певний період кризи зайнятості спостерігався лише у 2013-2014 роках. Динаміка ж безробіття у річному вимірі вказує на те, що ринок праці стабілізувався.

Оксана КОВАЛЬ,
Центр громадського моніторингу та контролю

Більше читайте у нашій газеті “Нафтовик Борислава” № 91 від 17 листопада 2017 року.

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі