«Буковиця» стала міжнародним центром гірськолижного спорту

Світлина від Петра Магура.Упродовж двох перших днів лютого на трасах гірськолижного комплексу «Буковиця» у Бориславі проходили перші в історії України міжнародні юнацькі змагання з гірськолижного спорту «Bukovytsia Open – 2018».
Серед країн-учасниць цих видовищних змагань були Білорусія, Польща, Литва, Латвія та Україна. Приємно, що в міжнародному заході взяли участь усі гірськолижні регіони нашої країни – команди із Полтавської, Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської областей та міста Києва. Змагання пройшли під егідою Міжнародної лижної федерації FIS. У командному заліку за результатами двох днів перемогла збірна України, на другому місці – збірна Литви, на третьому – Латвія, а четверте зайняли Польща і Білорусія, оскільки набрали однакову кількість балів. Команди-переможці були нагороджені кубками, а учасники – вимпелами. Церемонія нагородження завершилася святковим обідом із традиційним закарпатським бограчем та солодощами від спонсора заходу бориславського дитячого кафе «Мармуляди».
Гірськолижні змагання «Bukovytsia Open – 2018» проходили під патронатом голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки, комітету ВРУ з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму та повного сприянню голів Бориславської, Трускавецької, Дрогобицької міських рад. Партнерами змагань стали громадська організація «Європейська інтеграція України», спортивний клуб «Бориславська сніжинка», діагностичний лікувально-реабілітаційний курортний комплекс «Ріксос-Прикарпаття», дельфінарій «Оскар», Міжнародна клініка відновного лікування, готель «Трускавець 365», центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький», санаторій МРЦ МВС «Перлина Прикарпаття», санаторій «Весна».
У коментарі з нагоди завершення змагань директор гірськолижного комплексу «Буковиця» Віталій Мицак без перебільшень стверджував, що змагання пройшли на найвищому технічному та професійному рівнях та отримали численні позитивні відгуки з боку учасників змагань і глядачів.
«Змагання «Bukovytsia Open» – зазначив пан Віталій – проводилися вдруге, однак в минулому році вони мали статус всеукраїнських. У цьому ж – вже міжнародні. Велика кількість учасників, партнерів та спонсорів, тренерів та захоплених гірськолижним спортом юних спортсменів, які цього року приїхали, щоб позмагатися на схилах «Буковиці» сповнює нас оптимізмом».
Слід відзначити, що за рік часу, що минув з часу проведення у Бориславі перших гірськолижних змагань, «Буковиця» суттєво змінилася. Майже завершено будівництво готельно-ресторанного комплексу, оновлено прокатний пункт, закуплене новітнє обладнання для підготовки лиж, збудовані просторі вбиральні. На самому схилі встановлені перші опори нової канатно-крісельної дороги, введення в експлуатацію якої відбудеться вже в наступному році. Окрім того, змінився формат змагань.
Цьогоріч «Bukovytsia Open» вперше були включені в офіційний календар спортивних змагань Міжнародної Федерації лижного спорту (FIS). Технічним делегатом FIS на змаганнях «Bukovytsia OPEN – 2018» була Яна Паловікова із Словаччини.
За правилами Міжнародної Федерації лижного спорту (FIS) уже цього понеділка на «Буковиці» стартував Чемпіонат України по сноубордингу з паралельного слалому та слалому-гіганту за серед дорослих спортсменів, а 7-8 лютого аналогічні змагання відбудуться серед юніорів і 9-10 лютого серед юнаків.
Це великий прогрес як для Буковиці, так і для всього Дрогобицького регіону в цілому. Адже на світовій карті спортивних гірськолижних центрів появився ще один і він знаходиться у Бориславі, всього лиш за калька кілометрів від відомих українських курортів Трускавця та Східниці.
Петро МАГУР

Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі