//Facebook відкрив російській Mail.ru Group доступ до даних користувачів

Facebook відкрив російській Mail.ru Group доступ до даних користувачів

Президент компанії Facebook Марк Цукерберг оприлюднив перелік компаній, які отримали особливі права з доступу до даних користувачів після того, як для інших компаній такий доступ був закритий. Серед них була російська компанія Mail.ru Group, діяльність якої заборонена в Україні через зв’язки із ФСБ та іншими силовими структурами країни-агресора.

Як повідомляє BBC News, після запровадження обмежень на обмін даними користувачів для розробників застосунків в 2015 році, більшість додатків на платформі упорядкувати свою роботу відповідно до нових вимог.

Однак 61 компанії дозволили відтермінувати виконання вимог «менш ніж на шість місяців». Серед них опинилася і російська технологічна компанія Mail.ru Group.

Facebook за весь час свого існування надав доступ до даних своїх користувачів 52 стороннім компаніям, наразі соцмережа співпрацює лише з 14 організаціями, ще з семи планується припинити роботу найближчим часом.

Окрім Mail.ru Group, соціальна мережа ділилася даними з Microsoft, Amazon і Apple, Samsung, Huawei, Alibaba тощо.

Доклад про те, з ким співпрацював Facebook, компанія передала комітету Сенату США з енергетики і торгівлі.

Нагадаємо, Федеральна служба безпеки Росії має можливість переглядати листування користувачів найбільших російських поштових сервісів та соцмереж без рішення суду.

У переліку компаній, які співпрацюють з російськими силовиками, є Mail.ru, Yandex.ru, Rambler.ru, Aport.ru, Rupochta.ru, Hotbox.ru, ICQ.

Раніше Цукерберг визнав, що в роботі соцмережі припустилися помилок і попросив вибачення перед користувачами за витік особистих даних.

Навколо соціальної мережі Facebook спалахнув найграндіозніший в історії скандал. Дані 50 млн користувачів соцмережі було передано третій стороні – компанії Cambridge Analytica, яка допомагала у президентській кампанії Дональду Трампу.

Як писав ZAXID.NET, 16 травня президент України Петро Порошенко своїм указом надав чинності рішенню Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року про продовження та розширення санкцій у зв’язку з агресією РФ в Україні.

У переліку юридичних осіб, які потрапили під санкції, опинилися сайти російських антивірусних компаній «Лаборатория Касперского» і «Доктор Веб», також українські та російські фірми, які надають доступ до соціальних мереж «ВКонтакте» й «Одноклассники», а також до сервісів Mail.Ru та «Яндекс».

Фактичним власником Mail.Ru є наближений до Володимира Путіна російський олігарх Алішер Усманов.

Із матеріалів сайту zaxid.net