//Така нелегка і потрібна робота

Така нелегка і потрібна робота

Щоранку ще перед сьомою годиною на території Бориславської групи Управління будівельних робіт «Будсервіс» НГВУ «Долинанафтогаз» вже людно. Для будівельників розпочинається новий трудовий день. Прогріває двигуни автотранспорт, що має доставити людей на віддалені об’єкти, та й розмови вже тільки про роботу, що чекає попереду. Ті розмови про відомі тільки їм побутові моменти, що викликають і жарти, і сміх, тільки додають доброго настрою і тієї згуртованості, що об’єднує людей у міцний і дружний колектив.

А тим часом, знову ж кожного ранку, перед виїздом на об’єкти в кабінеті керівника цього підрозділу Богдана Сеньківа збираються на коротку виробничу нараду всі майстри і виконроби, йде обговорення всіх деталей наступної робочої зміни, все мусить працювати, наче добре відлагоджений годинник. О сьомій ранку вже виїжджають вахти на Старий Самбір та на Уличне.

 

– Після реструктуризації, – розповідає пан Богдан, – змінилася тільки назва. Раніше ми були будівельно-монтажним цехом НГВУ «Бориславнафтогаз», зараз стали Бориславською групою «Будсервісу» управління «Долинанафтогаз». Змінилася тільки назва, а обсяг робіт залишився той самий. Скорочення йде, так би мовити, природнє: тобто, люди виходять на заслужений відпочинок, а нових працівників ми не добираємо. Адже триває реорганізація ПАТ «Укрнафта». Об’єми ж робіт збільшуються, бо старіють трубопроводи, більшої уваги з часом потребують і виробничі приміщення. Зараз продовжуємо роботи по облаштуванню найпродуктивнішого Верхньомасловецького родовища, а саме свердловини ВМ № 101 та будемо дооблаштовувати все після завершення бурінням свердловини ВМ № 102. Там поставили нові побутові вагончики, закуплені «Укрнафтою», підвели воду, ввели в дію їдальню для працівників. Зараз найбільша увага двом об’єктам на «Улично-1» і «Старий Самбір», де проводимо роботи з монтажу двох нових 700-кубових резервуарів для зберігання нафти.

Плануємо до настання холодів завершити там зварювальні роботи, потім вже інший підрозділ займеться антикорозійним покриттям. А після цього обладнуватимемо їх всім необхідним. Це дуже відповідальна робота, бо в нашому регіоні ніхто більше розгортанням резервуарів не займається. За час моєї праці наш підрозділ спорудив вже дев’ятнадцять таких об’єктів на сімсот-тисячу кубів, один навіть на об’єм дві тисячі кубометрів. Тобто наш головний напрям спорудження тих резервуарів та заміна нафто- і газопроводів.

 

А окрім того, Бориславська група «Будсервісу» виконує і багато інших робіт. Зокрема, заміну дахів виробничих приміщень металопрофілем. Покриття руберойдом відходить в минуле, адже це на рік-два. Минулого року перекрили металопрофілем п’ять приміщень колишнього управління бурових робіт, що перейшли тепер управлінню «Бориславнафтогаз».

Роботи вистачає. А оцінка зробленого, як вважають будівельники, те, що до результатів, до якості їхньої праці наразі якихось суттєвих зауважень з боку керівництва не було. Зауважень не було, бо працюють люди на совість і в міру забезпечення відповідними матеріалами свої завдання стараються виконувати вчасно і якісно.

Зараз у колективі будівельників 49 спеціалістів. За кілька останніх років штат зменшився ледь не вдвоє. Тож інколи людей бракує. Але раду собі дають. І головне, на думку керівника, що немає тут випадкових людей, ядро колективу справжні професіонали, що добре знають свою справу і цінують довір’я та стараються працювати завжди на совість, на кожного з них можна покластися.

До речі, хоч при реорганізації перейшли у склад НГВУ «Долинанафтогаз», але міцні зв’язки з «Бориславнафтогазом» збереглися. Хоча зарплату тепер отримують з Долинського управління, але при реорганізації написали заяви, що хочуть і далі залишатися членами профспілкової організації Бориславського НГВУ. Тож з нагоди Дня будівельника будуть привітання і нагороди від профкому нафтовиків нашого міста, за що колектив дуже вдячний голові профкому НГВУ «Бориславнафтогаз» Михайлові Драбчуку. В числі відзначених найкращі: монтажник зовнішніх трубопроводів Ігор Пеленський, покрівельник сталевих покрівель Юрій Журав, маляр Іван Костик, дорожний робітник Василь Пріцак, слюсар-ремонтник Іван Костів, муляр Мирослав Дидик, ізолювальник гідроізоляції Андрій Пильник, монтажники зовнішніх трубопроводів Петро Карпінець та Іван Покурбанич, електромонтажник Іван Завадський.

– Ви знаєте, – говорить керівник бориславського підрозділу «Будсервісу» Богдан Сеньків, – цей перелік можна і далі продовжувати. З нагоди свята хотілося б сказати добре слово про кожного із наших працівників. У нас міцний колектив і тільки тому можемо гідно виконувати всі завдання, поставлені керівництвом. Інколи на роботі доводиться затримуватися довше. Але ніхто не ставить ніколи власні інтереси вище справ колективу.

А з нагоди свята попросив пан Богдан сказати добре слово також і про ветеранів, які зараз вже на заслуженому відпочинку, але не забувають про підприємство, де відпрацювали багато років, як і колектив не забуває про них.

 

Що ж, залишається тільки привітати будівельників-нафтовиків із професійним святом і побажати, щоб наступного року розповідь про їхню працю була ще більш оптимістичною. Зі святом, будівельники!

Ігор ЮРИНЕЦЬ

На знімках: 1 – кожен ранок розпочинається з оперативної наради (зліва – направо: керівник Богдан Сеньків, інженер Роман Бабій, комірник Марина Бурин, інженер Тарас Войтечко); 2 – багато років відпрацював на підприємстві слюсар-ремонтник Богдан Миколайович Сеньків; внизу 3 –  дуже відповідальною є робота зі спорудження резервуарів для зберігання нафти.

Світлини автора