//Міст у Бориславі освятили, але знайшлася ложка дьогтю на бочку меду

Міст у Бориславі освятили, але знайшлася ложка дьогтю на бочку меду

Урочисто відкритий на день Борислава міст закрили для проїзду автотранспорту відразу після відкриття. Два важковагові автомобілі Управління механізації будівництва, які під час святкування урочисто проїхалися по новозбудованому мосту, заблокували рух автотранспорту. Наразі скористатися відновленим мостом через ріку Тисменицю по вул. Героїв ОУН-УПА можуть лише пішоходи та велосипедисти. Відновлений міст повністю відкриють для руху автотранспорту через два-три тижні.

Але ці зрозумілі технологічні обмеження руху автотранспорту по відновленому мосту стали, до певної міри, поштовхом для критичних зауважень громадян на адресу влади. Відомий на Дрогобиччині громадський діяч та волонтер, підприємець Володимир Мидянка на своїй сторінці у Фейсбук написав:«Помпезну показуху відкриття устроїли, обласна та столична влада від’їхали, а далі вже не смішно… міст закрили. Мені так і не вийшло проїхатися по ньому. Відео відкриття було класне, але людей в чергове обманули!.. Напівпечений хліб ми не продаєм! Тому закінчуйте роботи, тоді відкривайте, а так просто обман!».

У той же час працівники відділу внутрішньої політики Бориславської міської ради пояснюють, що урочистості провели лише з нагоди завершення будівництва зруйнованого повінню у 2008 році моста, який має стратегічне значення для міста. Будівельні роботи на мості повністю завершені, а технологія спорудження подібних споруд вимагає, щоб конструкції «акліматизувалися» до майбутніх постійних навантажень.

Проте, щоб там не нашіптували скептики, мусимо визнати, що урочистості, що відбувалися у рамках святкування Дня міста та Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості і були приурочені до завершення будівельних робіт з відновлення зруйнованого повінню 2008 року моста через річку Тисменицю на вул. Героїв ОУН-УПА, стали для мешканців Борислава справжнім святом.

– Свого часу, – наголосив під час чину освячення відновленої споруди отець-декан Бориславський, д-р Роман Василів, – Ісак Ньютон сказав такі слова: людство все менше і менше будує мостів, а все більше і більше обносить себе мурами. Сьогодні Борислав запротестував проти тих слів, бо ми збудували міст, який освятили і відкриваємо. На цю урочисту мить місто чекало десять довгих років. Міст у житті міста, це як артерія в житті людського організму, що працює, аби життя подовжувалося. Ми чекали і вірили. Бо, як в тілі перебита артерія спричиняє відмирання органів, так і в житті міста відсутність нормального сполучення гальмує його розвиток. Ми чекали і нарешті, нарешті це відбулося: ми маємо міст. Із цією подією я хочу привітати вас,дорогі брати і сестри, керівництво міста, всіх тих, що працювали, аби відновити рух у Бориславі. Я хочу скласти подяку найперше всім тим мерам, які доклалися до цієї події. Бо починалася та праця з відновлення зруйнованого повінню 2008 року моста ще міським головою Олегом Іваницьким, якого, царство йому Боже, сьогодні уже немає поміж нами. Але це він починав цю тяжку десятирічну працю, щоби урухомити зруйнований після паводку міст. Потім до цієї непростої роботи долучився міський голова Володимир Фірман, а нині Ігор Яворський відкриває відновлений міст, хоч всі вони зробили свій внесок у його спорудження. Особливо від імені усієї громадия хочу висловити щире слово вдячності нашому депутату БогдануМатківському за його працю. Дай Боже, аби благословив Вас, пане Богдане, за ті Ваші труди, які Ви робите для блага громади. Адже завдяки Вашим старанням ми миємо сьогодні не тільки міст в Бориславі, але й дорогу в Опаці та НовомуКропивнику.То є Ваша праця, і ми сподіваємося, що Ви подбаєте, щоб у нас була добра дорога на Губичах.

Отець-декан від імені бориславської громади щиро подякував усім, хто долучився до відновлення моста – будівельникам, які виконували роботи, та представникам області, які були представлені на святі головою Львівської облради Олександром Ганущиним та директором Департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Романом Филипівим, а також усім посадовцям, які в той чи інший спосіб також долучилися до того, аби у Бориславі міст запрацював.

Подячних слів під час святкування було багато. Міський голова Ігор Яворський не приховував, що особливих слів вдячності варті усі, хто наполегливо працював над досягненням такої важливої для Борислава мети – відновлення моста через р. Тисмениця по вул. Героїв ОУН-УПА.

– Я, – зазначив очільник Борислава у короткій промові з нагоди завершення будівельних робіт із відновлення моста, – хочу подякувати Богдану Матківському,який посприяв у виділенні основної маси коштів, завдяки якій вдалося виконати будівельні роботи без затримок, а також за постійні віру і підтримку, Олександру Ганущину, який за відсутності офіційного представника від Борислава у обласній раді завжди відстоює наші інтереси і дбає за нас, Олегові Синютці, який допомагав та сприяв на різних етапах цієї клопіткої роботи, усім працівникам ТзОВ «Будівельне управління механізації» за якісно та професійно виконану роботу без збоїв та чітко за графіком, комунальним підприємствам міста, які також долучилися до виконання деяких робіт на мості, депутатам та членам виконавчого комітету, чиї голоси дали можливість виділити кошти на будівництво із міського бюджету, усім, хто сьогодні прийшов, вірив, підтримував, ставився з розумінням і нарешті дочекався. Ми це зробили. Дякую вам!

У рамках святкування завершення робіт по відновленню моста відбувся і перший символічний заїзд важкого транспорту через міст, за яким стартували на велопробіг вулицями міста як наймолодші учасники, так і дорослі велосипедисти. Завершились урочистості спільним частуванням особливим тортом, який був випечений у формі моста кондитерським цехом МПП «Альф» відомого у Бориславі підприємця та мецената, депутата міської ради Ігоря Михаця.

Спеціалісти-будівельники пояснюють, що для введення моста в експлуатацію має пройти період стабілізації. Відтак, на сьогодні мостом можуть користуватись пішоходи і велосипедисти, а автотранспортний потік зможе повноцінно курсувати через 3-4 тижні.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин під час урочистостей зауважив, що мости з’єднують. З відновленням моста на вул. Героїв ОУН-УПА Борислав отримав новий логістичний шлях та шанс на розвиток. У цей об’єкт з різних джерел фінансування: державного, обласного та місцевих бюджетів, було вкладено близько 25 млн. грн. Збудований він за сучасними технологіями, відтак служитиме мешканцям Борислава дуже довго.

Петро МАГУР
Світлини автора.

Нагадаємо, що ви можете переглянути фоторепортаж відкриття новозбудованого моста.