//Депутати таки змусили Нафтогаз почути Борислав

Депутати таки змусили Нафтогаз почути Борислав

На порядку денному 59-ої позачергової виїзної сесії Бориславської міської ради розглядалося два питання: різне та фінансово-господарські питання. У різному депутати говорили про наслідки довготривалого нафтовидобутку на території міста, від чого сьогодні потерпає Борислав. Під час розгляду фінансового-господарських питань ухвалили звернення до Президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради Андрія Парубія та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, а також адресували це звернення голові ПАТ «Укрнафта» Марку Роллінсу. (Звернення разом із окремими виступами депутатів подаємо повністю).

Від традиційних сесійних засідань виїзна сесія вирізнялася хіба що представництвом та місцем проведення. Участь у 59-ій позачерговій виїзній сесії Бориславської міської ради брали три народних депутати України: Богдан Матківський, Олег Березюк та Вікторія Войціцька, – а також виконавчий віце-президент Укрнафти з питань соціального та екологічного розвитку Роман Ільто.

Сесійне засідання проходило на вул. Богдана Хмельницького, 6 у Києві. Саме там знаходиться центральний офіс Національної Акціонерної Компанії «Нафтогаз України» під стінами якого, власне, і відбувалася виїзна сесія Бориславської міськради.

Відтак відразу після пікетування «Укрнафти» делегація бориславських активістів та депутатів із площі поблизу Будинку художників України вимушена була перебратися на вул. Богдана Хмельницького, 6 до будівлі «Нафтогазу». На щастя, попри завантаженість київських вулиць, автобус вдалося припаркувати якраз навпроти «Нафтогазу», відтак увесь сесійний інвентар: стільці для депутатів, стіл для секретаріату та лічильної комісії, а також банер Бориславської міської ради, – що були привезені з Борислава для облаштування імпровізованої сесійної зали на тротуарі навпроти будівлі «Нафтовозу», нести довелося недалеко.

Облаштування імпровізованої сесійної зали на тротуарному п’ятачку поблизу центрального входу до будівлі «Нафтогазу» не пройшло повз увагу «наківської» служби охорони. Досить було депутатам Бориславської міської ради заспівати під стінами НАКу гімн, сформувати робочі органи сесії та затвердити порядок денний, як голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв запросив представників депутатського корпусу на перемовини. Головуючий на виїзному сесійному засіданні міський голова Борислава Ігор Яворський оголосив на час ведення перемовин перерву в сесійному засіданні. Участь у перемовинах брали народні депутати України Богдан Матківський, Олег Березюк та Вікторія Войціцька, виконавчий віце-президент Укрнафти з соціального та екологічного розвитку Роман Ільто, міський голова Борислава Ігор Яворський та голови депутатських фракцій Бориславської міської ради – Блоку Петра Порошенка Богдан Городиський та Всеукраїнського об’єднання «Самопоміч» Любов Голубіцька.

Перемовини виявилися продуктивними. Учасники переговорів досягли згоди щодо проведення на Бориславському нафтогазовому коденсатному родовищі комплексного аудиту, який дасть змогу визначити існуючий рівень загрози для мешканців міста Борислава та водночас окреслить можливі шляхи вирішення екологічних проблем міста, що знаходиться у зоні гірничого відводу нафтогазового родовища.

Усі учасники переговорів відзначали, що зроблено перший конкретний крок на шляху вирішення соціально-екологічних проблем Борислава. Про це говорили відразу після завершення перемовин і міський голова Борислава Ігор Яворський, і народні депутати України Богдан Матківський та Олег Березюк. Депутати міської ради Руслан Зелінський та Любов Голубіцька у своїх виступах зупинилися на практичних питаннях використання попутного нафтового газу та сплати місцевих податків та зборів структурними підрозділами ПАТ «Укрнафта», що знаходяться на території м. Борислава.
Народний депутат України Богдан Матківський у коментарі відразу по завершенні виїзної сесії відзначив її результативність та високий рівень відповідальності депутатів Бориславської міської ради перед громадою. Попри значну відстань між Бориславом та Києвом, переважна більшість депутатського корпусу міської ради Борислава взяла активну участь у роботі виїзної сесії. Активність та відповідальність депутатського корпусу, на думку нардепа, говорить про те, що питання, які піднімалися на виїзній сесії під стінами Нафтогазу в Києві, є надзвичайно актуальними для мешканців Борислава. Дуже важливо, що порушені на сесії питання під час перемовин із керівництвом Нафтогазу отримали конкретні рішення, які будуть реалізовані уже найближчим часом. Мова йде про створення компетентної комісії, яка проведе повний і ґрунтовний аналіз бориславських екологічних проблем та окреслить можливі шляхи їх вирішення. Дальше до вирішення бориславських проблем повинен долучитися Кабінет міністрів України, який повинен взяти під свій контроль залучення коштів державних програм, які дозволили б вирішити питання загазованості Борислава та створили хороші можливості місту для подальшого розвитку.

Петро МАГУР