//Працівники БЦБВО впевнені у перспективі розвитку підприємства

Працівники БЦБВО впевнені у перспективі розвитку підприємства

Напередодні відзначення Свята Миколая працівники Бориславської центральної бази виробничого обслуговування ПАТ «Укрнафта» завершили монтаж нового устаткування – установки для загартування насосної штанги струмами високої частоти (СВЧ), вартістю майже 1,5 млн. грн.

Монтажем нового устаткування займалися безпосередньо працівники енергетичної та механічної служб підприємства. У ході виконання монтажних робіт необхідно було не лише правильно виставити «рольганг», по якому рухатиметься штанга, але й підвести до станка необхідні комунікації: електроенергію, воду та каналізацію. Із цим завданням спеціалісти БЦВО справилися успішно. Тепер нове устаткування повинно пройти комплекс пуско-налагоджувальних робіт, які безпосередньо на місці будуть проводити працівники заводу-виробника із Мелітополя.

(слюсарі ремонтники Ігор Кінцак, Юрій Пронів, Олександр Маскаленко разом із майстром дільниці з ремонту технологічного обладнання під час монтажу Ігорем Ковальським)

Як пояснив головний інженер підприємства Анатолій Кавич, запровадження у дію цієї установки дасть змогу центральній базі виробничого обслуговування нафтовиків випускати насосні штанги вищого класу міцності, які за технічними параметрами зможуть на рівних конкурувати із подібною продукцією іноземних фірм, що спеціалізуються на виробництві нафтового обладнання.

– До цього часу, – розповідає Анатолій Кавич, – насосна штанга нашого виробництва проходила термічну обробку в газовій печі, де вона нагрівалася до певної температури, після чого проходила процес природного охолодження, який дозволяв нормалізувати структуру та вирівняти внутрішнє напруження металу в готовому виробі. Міцності виготовленій штанзі така технологія не додавала. Із запуском установки СВЧ, ми зможемо насосну штангу гартувати, що дозволить підприємству перейти на зовсім інший технологічний процес виготовлення продукції вищого класу міцності, яка зможе витримувати значно вищі навантаження і відповідно значно ефективніше застосовуватися нафтовиками під час видобутку нафти. За міжнародною класифікацією штанга, загартована струмами високої частоти на щойно змонтованій установці, відповідатиме за міцністю групі «D» і нічим не поступатиметься зарубіжним аналогам.

Головний інженер БЦБВО також відзначив, що запуск нової установки на підприємстві дозволить не тільки випускати конкурентну штангу високої міцності, але й відмовитися від використання у технологічному процесі дорогого природного газу, що у свою чергу вплине на собівартість продукції. Окрім того, використання установки для загартування насосної штанги струмами високої частоти дозволить суттєво скоротити час для випуску однієї одиниці продукції, що з часом дозволить збільшити обсяги її випуску.

Начальник БЦБВО ПАТ «Укрнафта» Кирило Крицун не без гордості розповідає, що крок за кроком, спільними зусиллями на виробничій базі нафтовиків у Бориславі йде процес оновлення виробництва. На наступний рік в бюджет «Укрнафти» закладено кошти для закупівлі 17 нових станків. Ці уже кошти погоджені керівництвом компанії.

(установка для загартування насосної штанги струмами високої частоти)

– Плани, – наголосив начальник БЦБВО, – у нас є і на 2020-й рік. Проте передчасно не хочемо підіймати завісу і розкривати таємниці перспектив модернізації виробництва у Бориславі. Для цього ще треба важко попрацювати в 2019 році, щоб мати можливість втілити в життя ідеї 2020 року. Зрозуміло, що легко не буде, але з допомогою і підтримкою професіоналів, які працюють на нашому виробництві, це цілком реально. Переконаний, що наступний рік для нашого підприємства буде цікавим. Вірю, що найближчим часом, ми перебудуємо і переоснастимо завод до стандартів міжнародного рівня.

Петро МАГУР
Світлини автора.