//Звіт міського голови Борислава Ігоря Яворського про результати роботи за 2018 рік

Звіт міського голови Борислава Ігоря Яворського про результати роботи за 2018 рік

Шановні мешканці м. Борислава та селища Східниці, дозвольте представити вашій увазі підсумки та результати роботи міської ради, її виконавчих органів та структурних підрозділів за 2018 рік.

Традиційно, хочу розпочати із слів вдячності як всім, хто допомагав, хто вірив в результат та всіляко підтримував, так і тим, хто з недовірою та критикою ставився до речей, котрі ми реалізовуємо. Повірте, і тут я абсолютно зараз не лукавлю, – ваша позиція нас весь час стимулює до більш активніших дій.

Не можу не подякувати народному депутату від 121 виборчого округу Богдану Матківському, керівництву ЛОДА на чолі з Олегом Синюткою, депутатам ЛОР на чолі із Олександром Ганущином, всім без виключення депутатам Бориславської міської ради та членам виконавчого комітету та його працівникам, керівникам та працівникам комунальних підприємств. Бо, власне, завдячуючи нашій спільній роботі та співпраці, ми і змогли досягнути такого результату.

Після складної зими дорожнє полотно потребувало термінового ремонту. При обмеженому фінансовому ресурсі ми використовували всі можливості для розв’язання цієї проблеми. Отож, загалом за 2018 рік нам вдалось провести роботи з поточного ремонту доріг на загальну суму 3450319 грн. І майже у сім раз є більшою сума коштів, які нам вдалось залучити на видатки капітального характеру. Це – 23464950 грн. (в суму входять також видатки на відновлення моста по вул. Героїв ОУН-УПА). Хочу зазначити, що фінансовий ресурс в такому об’ємі для даних потреб в історії Борислава за роки незалежності ще не виділявся. І ми не збираємось зупинятись на досягнутому.

Розглянемо детальніше це питання. Поточний, так званий «ямковий», ремонт проводився на вул. Міцкевича, вул. Коваліва та вул.Д. Галицького. Але по-справжньому «врятував» нас в процесі ліквідації вибоїн так званий «ін’єкційно-струменевий метод» за допомогою спеціалізованої техніки. Такі роботи проводились на вулицях міста практично у всіх мікрорайонах та дали нам змогу забезпечити проїзну їх здатність. Чи було таке наше рішення правильним, то абсолютно переконаний, що так! Тому що за ці кошти будь-яким іншим методом ми б не змогли залатати таку площу вибоїн.

Що стосується робіт із капітального характеру, то в 2018 році на відновлення дорожнього полотна нам вдалось залучити коштів на суму понад 12500000 грн. Найбільшу суму коштів було використано на ремонт вул. Дрогобицької. Загальна сума склала 5100000 грн. (з них: 600000 грн. – кошти обласного бюджету, 1000000 грн. – кошти державного бюджету на соціально-економічний розвиток територій, виділені за сприяння народного депутата Богдана Матківського, 3500000 грн. – кошти міського бюджету).

Окремо хотів би подякувати мешканням даного мікрорайону, котрі вірили до останнього, що роботи будуть виконані, і не піддавались на різні провокативні заклики, а навпаки, разом із депутатами від даного мікрорайону та головою органу самоорганізації населення «Квартальний комітет Губичі» декілька разів виходили та виконували роботи із впорядкування узбіччя.

Також неодмінно мушу згадати про ремонт вул. Б. Хмельницького. Цей випадок заслуговує на окрему увагу з огляду на те, що для вирішення наболілого для населення даного мікрорайону питання були залучені мешканці, господарююча структура та, власне, і сам орган місцевого самоврядування. Результат роботи навіть став більший, ніж спочатку планувався. А саме: окрім відновлення вщент зруйнованого дорожнього покриття, нам вдалось перед тим прокласти пластиковий магістральний водогін, який плануємо ввести в експлуатацію вже в цьому році та завдячуючи активності людей, спільними зусиллями разом із комунальниками вдалось провести вуличне освітлення на частині вулиці Б. Хмельницького, там де воно взагалі було відсутнє! Тому щирі слова і повага всім, хто причетний до цих подій. Ну, і, звичайно, слова вдячності не можуть оминути керівників «Укрнафти», які дотримали свого слова та прийняли дольову участь в розмірі 50% від потреби у фінансуванні робіт з відновлення дорожнього покриття та виділити з бюджету підприємства 2000000 грн.

Окрім того роботи капітального характеру проводились на відрізках вул. Коваліва та вул. В. Великого. Відразу хочу зауважити, що в 2019 році на цих вулицях вони будуть продовжуватись. Думаю, що тут варто дещо зупинитись на роботах на вул. В. Великого. По-перше, тут ми спробували провести експеримент і, замість звичного асфальтного покриття, частину вулиці вимостили бруківкою, по-друге, в результаті цього ми побачили проблему, яка знаходилась «нижче» – зруйновану зливову каналізацію, яку в позаплановому порядку прийшлось повністю відновлювати.

Це, в свою чергу, спричинило відхилення по терміну виконання робіт, а також призвело до того, що другий пакет, зважаючи на календарні та температурні показники, ми вимушені були виконати вже традиційним і більш швидшим способом, – суцільним покриттям шару асфальту.
Додатково із міського бюджету для потреб каналізування нам довелось виділяти фінансовий ресурс з міського бюджету в розмірі 237407 грн. Але наголошу, що в зв’язку із недоліками, виявленими після виконання робіт з вимощення бруківки, частина коштів не виплачена і повний розрахунок буде проведено тільки після їх усунення.

Відразу хочу зазначити, що в бюджеті на 2019 рік, на капітальний ремонт доріг закладено 9300000 грн., а також понад 2000000 грн. – на поточний. Додатково повідомлю, що також активно ведеться робота по залученню коштів для цих потреб з бюджетів вищих рівнів, так як цей напрямок роботи для нас і в цьому році являється пріоритетним.

Приємно відзначити, що нам і надалі вдалось зберегти позитивну динаміку в питанні фінансової підтримки комунальних підприємств. Отож, я готовий заявити, що фінансування комуналки «по залишковому принципу», це вже історія, адже судіть самі. У 2015 році основні комунальні підприємства, які фінансуються з міського бюджету («Еко-місто», «Зелений світ» та «Бориславсвітло») були профінансовані в розмірі 3986602 грн., в 2016 р. предметом нашої гордості був фінансовий ресурс в розмірі 7621763 грн., за 2017 рік ця цифра досягла – 10097508 грн., ну, а у 2018 році сума фінансового ресурсу стала рекордною за часів незалежності і сягнула позначки – 15463040 грн. Тобто за чотири останні роки ми збільшили фінансову підтримку комунальних підприємств в 4 рази, а за останній рік на 50%.

Хочу зазначити, що лише «Еко-місто» в 2018 році було профінансовано на загальну суму 12690840грн, з них: на проведення робіт з благоустрою – 9240 521 грн. та на поточний ремонт доріг – 3450319 грн.

Комунальне підприємство «Зелений світ» проводили стандартні для підприємства роботи із косіння газонів та узбіч дороги, проводили висадку квітів на клумбах, стрижку живоплоту та прочищення великомірних кущів, зрізку аварійних дерева та кронування. Для цих потреб з бюджету міста було виділено коштів в розмірі 1802700 грн.

Як на мене, досить продуктивною і видимою є робота працівників комунального підприємства «Бориславсвітло». За звітній період проведено заміну 660 ламп освітлення, проведено ремонт 94 світильників. Відновлено освітлення на частинах вулиць: Городище, Раточинська, Потік, Травнева, Проектована, Залізняка, Лугова, Тустановицька, Б. Хмельницького.

Також приємно зазначити, що і в 2018 році на магістральних вулицях міста далі проводились роботи по заміні старих світильників вуличного освітлення на нові світлодіодні. В підсумку, такі заміни відбулись на вул. Куліша, частини вул. Петлюри, частини вул. Шкільної, освітили новозбудований міст на вул. Героїв ОУН-УПА, та за кошти спонсора на вул. Карпатська Брама.

Для більшої безпеки громадян на вулицях міста, спільно із компанією «Нетворк» та за участі спонсорів встановлено 11 камер відеоспостереження, (місця встановлення попередньо узгоджені із працівниками поліції). Загалом по місту уже функціонує 15 камер. Таким чином основні перехрестя та в’їзди в місто – під цілодобовим відеоспостереженням.

І окрема подяка працівникам «Бориславсвітло» та «Зеленого світу» за встановлення та підключення ілюмінації новорічно-різдвяної ялинки та центральної площі міста. Площа, насправді, стала окрасою міста, та сприяла святковому настрою мешканцям та гостям.

Також хочу подякувати меценатам і спонсорам, що відгукувались на наше прохання долучитись до оформлення. Впродовж року ми кілька разів переодягали центральну площу і старались тематично прикрасити місто до Великодніх свят, до Дня вишиванки та Дня Незалежності, Дня міста Борислава.

Перед керівництвом комунального підприємства «Бориславтеплоенерго» впродовж року стояли дещо інші завдання. Саме важливе з них – це підготувати мережі та котельні до безаварійної роботи під час проходження опалювального періоду. На підготовку до опалювального періоду було використано фінансовий ресурс в розмірі 500000 грн. В звітному році також вдалось залучити з державного бюджету кошти в сумі 2707200 грн. на відшкодування різниці в тарифах за попередні роки.

Забезпечення послуги з водопостачання та водовідведення у звітному році розпочало нове комунальне підприємство «Вододар». Зважаючи на те, що вирішення проблематики водопостачання і надалі залишається для нас пріоритетним, ми багато часу і ресурсу приділяємо даному питанню. Основні зусилля і надалі були направлені на зменшення втрат води в мережах. Так, за 2018 рік було проведено заміну зношених чавунних та стальних трубопроводів на поліетиленові в кількості 8750 м. Ця динаміка надалі вражає, а якщо провести аналіз роботи в цьому питанню за останні 3,5 роки, то загальна довжина замінених водогонів вже перевищує позначку 30 км. За звітній період на ці потреби нам вдалось залучити кошти в сумі 3593007 грн. (спільні кошти міського та обласного бюджету).

Також проводились роботи силами самого комунального підприємства, такі як, для прикладу, введенню в експлуатацію ділянки водогону по вул. В. Великого (район Гукової гори), який більше 10 років пролежав в землі і не виконував своєї функції. Проводились роботи із заміни магістральних водогонів під обласну програму «Питна вода» – реконструкція водопроводу по вул. В. Великого до вул. Дорошенка. А також левова частина з реконструкції водопроводів була проведена по вул. Коваліва. Результатом цієї роботи є той факт, що парна сторона вулиці Коваліва вже вся із новим поліетиленовим водогоном і втрат води в цьому мікрорайоні вже немає. Також це нам дало можливість, для зменшення втрат в мережах та зменшення використання електричної енергії на підкачувальній станції (бойлерна № 2), закупити та встановити частотний регулятор. Ефект від його роботи навіть перевершив наші очікування, споживання електричної енергії скоротилось вдвічі та додатково ми отримуємо точну інформацію по споживанню води абонентами даного мікрорайону в розрізі кожної години підчас подачі. Це нам дає можливість проведення аналізу для налагодження більш якісної подачі та являється першим кроком для проведення диспетчеризації на підприємстві.

Для забезпечення захисту насосного обладнання та трубопроводу від аварій, а також для запобігання підтоплення насосної станції «Рибник» КП «Вододар» виконало роботи із встановлення зворотного клапана на водопроводі Ø700 мм між водонасосною станцією «Рибник» та водоочисною станцією «Бухів».

Продовжувалось цього року і каналізування житлового масиву «Діброва», що в мікрорайоні Тустановичі. Самовільне виведення каналізації місцевими мешканцями до озера за 20 років наробило чимало шкоди. За планом каналізаційний стік буде прокладений в обхід озера та підключений до загальноміської мережі.

Також паралельно ми проводимо роботу із залучення інвесторів Заплановано перетворити територію тустановицького озера в повноцінну відпочинкову зону, що створить належні умови для проведення активного дозвілля мешканцям, зробить місто привабливим для гостей нашого краю, а також приноситиме додатковий дохід в міський бюджет. На сесії міської ради ми вже прийняли рішення про затвердження детального плану цієї території.

Із вступом в дію із 01 січня 2019 року Закону «Про ринок електричної енергії» та внесенням зміни в постанову НКРЄКП про відміну зонного обліку в нас ситуація із водопостачанням різко погіршилась. Однак, хочу заявити, що якби не послідовна та стратегічно-правильна робота впродовж цих останніх 3 років, то, мабуть, за теперішніх обставин ми б просто не змогли подавати воду навіть декілька годин на день. Враховуючи сучасні реалії, ми вже розробили новий план дій, або пропрацювали так звану «дорожню карту», тому впевнений, що і з цією проблемою ми справимось, про що будемо говорити в підсумках роботи за 2019 рік.

Ще однією болючою темою, хоч, мабуть, локального характеру, для мешканців нашого міста десятками років була проблема непрацюючих ліфтів в багатоповерхових житлових будинках. Хочу нагадати, що ще в 2015 році їх кількість становила 13 штук. А станом на сьогоднішній день, я з приємністю хочу заявити, що проблему ми вирішили, і моя чергова передвиборча обіцянка виконана. На капітальний ремонт пасажирських ліфтів з міського житлового фонду в 2018 році ми оплатили 835187 грн.

Продовжуючи тематику комунальної сфери в житті міста, безперечно подією не лише року, а, мабуть, і десятиріччя стало повне відновлення автомобільного моста через річку Тисмениця по вулиці Героїв ОУН-УПА на загальну суму 24234876 грн. Будівельні роботи завершено, міст введений в експлуатацію та профінансовані кошти в сумі 23254137 грн. З цієї суми у 2017-2018 роках видатки становлять 17594935 грн. Факт відбудови цієї споруди є дуже важливим з огляду не тільки на його стратегічне значення як об’єкта інфраструктури, який відновив транспортне сполучення, розвантажив центральну частину міста, а й на те, що він являється яскравим прикладом справжньої співпраці різних рівнів влади по вертикалі. За це вкотре хочу подякувати народному депутату Богдану Матківському першому віце-прем’єр-міністру України Степану Івановичу Кубіву, голові Львівської ОДА Олегу Синютці та депутатам Бориславської міської ради. Адже без участі будь-кого із вищезгаданих, досягнути позитивного результату, мабуть, не вдалось би. В підсумку, для відбудови моста тільки за останні 2 роки були залучені кошти з державного бюджету на соціально економічний розвиток територій в розмірі 11000000 грн., кошти державного фонду регіонального розвитку в розмірі 3000000 грн. Такий симбіоз в співпраці і дав можливість зробити те, що не вдавалось останні 10 років. Отож вітаю всіх із цією важливою подією, а мені вдвічі приємно, оскільки ще одна із важливих моїх передвиборчих обіцянок також є вже зреалізованою.

Якщо згадувати ще, які важливі події відбувались на території Борислава впродовж року, то не можу оминути наш успіх в участі та реалізації проектів обласного конкурсу мікропроектів. Це стало можливим за безпосередньої результативної роботи новоствореного нами в 2017 році відділу розвитку міста, за що їм окрема подяка, а також всім, хто приймав участь та забезпечив відповідний результат.
Від міста Борислава та селища Східниці в 2018 році було подано для участі в конкурсі 42 проекти, 21 із яких в підсумку було визнано переможцями. Загальна вартість проектів становить 4788638 грн., в тому числі: обласний бюджет – 2369 514 грн., міський бюджет – 1316930 грн., кошти громади – 1102194 грн. Вперше по області у Бориславі подано проекти від ОСББ та органу самоорганізації населення (квартальний комітет «Губичі»).

Завдяки цьому конкурсу нам вдалось замінити вікна на пластикові енергозберігаючі у таких закладах: ЗОШ № 1, ЗОШ № 3; ЗОШ № 4; ЗОШ № 9; ДНЗ № 16; СОК «Нафтовик» (вікна та дверні блоки) та ОСББ в будинках № 5 і № 7 по вул. Шкільній. Облаштовано освітлення пішохідних переходів по вул. Трускавецькій та вул. Д. Галицького; реконструйовано освітлення скверу на площі І. Франка; проведено освітлення на пішохідному переході поблизу ЗОШ № 9 по вул. Дрогобицькій та забезпечено освітлення міжбудинкових проїздів вул. Дрогобицької; придбано та встановлено ігрові атракціони в Бориславському міському парку культури та відпочинку; придбано обладнання та інвентар для Бориславської дитячої школи мистецтв; придбано сучасну комп’ютерну техніку для Бориславської державної гімназії; придбано меблі для ігрових кімнат та обладнання для харчоблоку ДНЗ № 1; проведено ремонт внутрішніх туалетів в ЗОШ № 8; проведено капітальний ремонт даху міської дитячої бібліотеки; реконструкцію внутрішніх приміщень Народного дому «Просвіта» на вул. Дрогобицькій.
Нажаль, не вдалось повністю зреалізувати ще один проект котрий був в числі переможців, це Народний дім «Просвіта» по вул. Тустановицькій, але ми також і тут провели частину робіт із ремонту даху, виключно за кошти громади та частку міського бюджету.
Але мабуть найкращим показником являється сума залученого фінансового ресурсу до міського бюджету з допомогою якісно проведеної роботи цим відділом. (в 2017 р. – 2791943 грн.; 2018 р. – 7684424 грн.)

Інші наші комунальні підприємства також продовжують тримати позитивну динаміку в своїй роботі. Так, для прикладу, КП «Бориславський міський парк культури та відпочинку» як переможець обласного конкурсу мікропроектів, придбав та встановив ігрові атракціони на дитячому ігровому майданчику. Окрім цього було отримано дозвіл на введення в експлуатацію атракціон «Карусель» , котрий цього сезону вже успішно працював та тішив наймолодших відвідувачів парку.

Також задля безпечного перебування відвідувачів у міському парку придбано та встановлено систему відеоспостереження з 5 камер. Налаштовано Інтернет мережу Wi-fi з вільним доступом, перекрито дах адміністративного приміщення «Зелений театр», встановлено охоронну сигналізацію.

Найкращим показником якісних змін в роботі Історико-краєзнавчого музею м. Борислава є кількість його відвідувачів, яка в 2018 році досягнула цифри 3362 особи (проведено 145 екскурсій). Завдячуючи власним надходженням та коштам міського бюджету, було проведено ряд важливих ремонтних робіт (проведено капітальний ремонт у вхідній кімнаті, сходів і помосту на вході в музей, здійснено благоустрій території) та придбання (новий газовий котел, електричне обладнання, стільці для проведення масових заходів, комп’ютер, плазмовий телевізор).

Справжнім центром спортивного життя міста стає територія КП СОК «Нафтовик». Вагомим доповненням до існуючого майданчика для гри в футбол із штучним покриттям стало будівництво та відкриття чергового вдвічі більшого. На ньому можна займатись грою в баскетбол, великий теніс, бадмінтон, волейбол.

Загалом за 2018 рік управлінням культури, молоді, фізичної культури та спорту проведено 51 захід по культурі, 74 молодіжних та спортивних заходів.

Приємно, що справжнім конкурентом приватним стоматологічним кабінетам являється наше ще одне КП – «Комунальне некомерційне підприємство «Стоматологічна поліклініка». Відчутну допомогу отримали соціально незахищені та пільгові категорії населення (757 осіб). Запротезовано впродовж року 329 мешканців. Сума власних надходжень на підприємстві від надання платних послуг вражає, вона становить – 2209000 грн. та складає 50% від потреби на роботу підприємства.

Дещо незвично, але з 2018 р до переліку комунальних, ми також відносимо і новостворене, в рамках реформи медичної галузі, наше комунальне некомерційне підприємство «Центральна міська лікарня м. Борислава». Лікарями відділення первинної медико-соціальної допомоги підписано понад 28000 декларацій із пацієнтами, що складає близько 80% та за цим показником являється 4 результатом у Львівській області. Це дало змогу забезпечити їх всім необхідним згідно табеля оснащення, провести комп’ютеризацію кабінетів первинної ланки, провести заміну вікон в кабінетах лікарів первинної ланки. Також вдалось цього року відкрити кабінет замісної підтримуючої терапії.
Важливим, як для мене, є той факт, що ми послідовні у нашій діяльності і виконуємо свої обіцянки. Яскравим прикладом цього являється завершення реконструкції 2 поверху поліклінічного відділення з відкриттям терапевтичного відділення на 50 ліжок.

Також хочу повідомити, що з міського бюджету в кінці 2018 року та на початку 2019 р., а також за кошти підприємства на реконструкцію флюорографа виділили в межах 700000 грн. В результаті цього ми отримали сучасний апарат з переведенням його на режим цифрової обробки даних.

Загалом у нас функціонує 28 закладів освіти. Важливим досягненням як на мене є той факт, що в Бориславі відділ освіти забезпечив 100% охоплення дітей дошкільною освітою, а для порівняння цей показник у 2017 році становив лише 84%.
Впродовж року впроваджувались заходи для покращення матеріально технічної бази закладів. Так, у 2018 р. 8 мікропроектів місцевого розвитку, поданих закладами освіти, були визнані переможцями. Кошторисна вартість цих проектів становила 1747681 грн., з них: кошти обласного бюджету – 873810 грн., міського – 536407 грн., громади – 337464 грн.

Також внаслідок перемоги у проекті «Спортивний майданчик» на території закладів освіти № 3 та № 7 встановлено спортивні майданчики з тренажерним обладнанням на суму 182600 грн. Приємно констатувати факт, що вже всі бориславські школи та гімназія мають спортивні тренажери.

З ініціативи громади та працівників ЗОШ № 9 здобуто перемогу у міжнародному конкурсі «Деревина для енергії» для реконструкції котельні. Цей проект підтримав Швейцарський секретаріат досліджень, освіти та інновацій. Вартість гранту становила 1300 швейцарських франків.
Крім проектів велика робота проводилась і в частині капітальних та поточних видатків. На ці потреби з місцевого бюджету було передбачено 300000 грн. та більш вражаюча є сума коштів громади, залучена для цих потреб, яка склала 800000 грн. За ці кошти по закладах освіти вдалось провести вкрай необхідні та невідкладні роботи:

Слова окремої вдячності хотів би висловити ініціаторам, випускникам та громадськості міста, які залучили близько 600000 грн. на облаштування території, капітальний ремонт санвузлів ЗОШ № 7. На мою думку, цей вчинок мав би стати справжнім прикладом для наслідування та заслуговує на велику повагу.

Для забезпечення та оснащення матеріальної бази 1-х класів нової української школи було отримано з державного бюджету кошти в сумі 824844 грн. та з міського бюджету профінансовано 387695 грн., а саме: на комп’ютерне обладнання – 265 887 грн., на меблі (парти, крісла, шафки) – 628105 грн., на дидактичний матеріал – 318547 грн. 17 перших класів закладів загальної середньої освіти підключені до мережі Інтернет.

В звітному році також створений Інклюзивно-ресурсний центр, в якому вже навчаються 17 дітей за інклюзивною формою навчання. На функціонування центру, поповнення матеріальної бази виділено 251888 грн. освітньої субвенції та 200000 грн. з місцевого бюджету.
Від освітніх питань пропоную перейти до питань соціальних. На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 3314 одержувачів усіх видів соціальних допомог, яким проведено повну виплату на суму 57161000 грн., 6354 – одержувачів субсидій, яким проведено нарахування на загальну суму 88 693 000 грн. Проведено доплату до пенсій ветеранам ОУН-УПА та почесним громадянам, компенсацію громадянам, які надають соціальні послуги.

Пріоритетним напрямком у роботі служби у справах дітей є всиновлення та влаштування в сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. У 2018 році усиновлено 2 дітей. Всього на обліку служби перебуває 50 дітей. У звітному році придбано 4 житлові об’єкти для дітей-сиріт та осіб з їх числа за рахунок субвенції з державного бюджету на загальну суму 1230000 грн.
Одним із пріоритетних напрямків в роботі центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді є робота з демобілізованими учасниками АТО. Результатом роботи являється те, що всі учасники АТО оформили пільги по оплаті комунальних послуг, матеріальну допомогу, 6 демобілізованих оформили інвалідність, 179 осіб учасників АТО та члени родин загиблих отримали рішення на оформлення земельних ділянок, 15 сімей поставлено на облік для покращення житлових умов, одному виділено кошти на придбання власного житла.
А звітному році в рамках транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» разом із польськими партнерами – гміною Санок було розроблено та подано в технічний секретаріат проект «Нафтова колиска Європи: забута історія України та Польщі».

У 2018 році ми розпочали проводити роботи з пошуку та дослідження джерел мінеральних вод на території м. Борислава. Проведено мікробіологічний та хімічний аналіз десятків джерел, а також розраховано їх дебет для визначення потенційних мінеральних вод, які можуть використовуватись в лікувальних цілях. Чималий вклад у цю роботу здійснив депутат міської ради, голова постійної депутатської комісії з питань екології та охорони навколишнього природного середовища Ярослав Струс.

Також започатковано процедуру продажу земельних ділянок на земельних торгах-аукціонах завдяки розробленій містобудівній документації. Підготовлено та укладено 15 договорів купівлі-продажу земельних ділянок під об’єктами нерухомості. Внаслідок цього до міського бюджету поступило 1685114 грн. (в порівнянні у 2017 році – 675586 грн.), що більше ніж на 1000000 грн. Минулого року предметом нашої гордості були перші земельні торги (аукціони).

Щодо продажу права власності на земельні ділянки. В звітному році ми не тільки продовжили цю роботу, а й перевершили її. Так, впродовж 2018 року було проведено 7 земельних торгів (аукціонів), 6 – щодо продажу права власності та 1– з продажу права оренди землі на загальну суму 1882150 грн. Загалом в бюджет розвитку міста від продажу земельних ділянок у 2018 році поступило 3537126 грн. (за 2017 рік – 2424316 грн.)

Безперечно досягненням 2018 року в роботі управління по праву можна вважати також і вперше проведені в Бориславі електронні аукціони з продажу об’єктів нерухомого майна. З 5 запланованих було 2 реалізовано. При плані від приватизації на 2018 рік 900000 грн., відповідно до результатів електронних аукціонів, очікувані надходження склали – 1939084 грн., що перевищило очікування на суму більшу за 1 млн. грн.

Податкових та неподаткових надходжень до міського бюджету міста Борислава за 2018 рік по загальному фонду надійшло в сумі 122504600 грн. Для порівняння: у 2017 році ці надходження становили 108216600 грн., а у 2016 році – 78777900грн. Тобто у 2018 році зросли на 14288000 грн. або на 13,2 %, а в порівнянні з 2016 роком зросли на 43726700 грн., або на 55.5%.

Окрім власних надходжень міського бюджету я обов’язково хочу зупинитися на питанні залучених коштів з бюджетів вищих рівнів. Незважаючи на той факт, що у нас немає обласного депутата, який міг би відстоювати наші інтереси, завдячуючи нашій, на мою думку, правильно організованій роботі та співпраці, нам за звітній період вдалось залучити до міського бюджету з обласного та державного бюджету кошти в розмірі 38575700 грн. Такий результат не був би можливий без особистої комунікації та співпраці з народним депутатом Богданом Матківським, народним депутатом Олегом Синюткою, головою ЛОДА Олегом Синюткою, головою ЛОР Олександр Ганущином, депутатами обласної ради: Михайлом Задорожним, Андрієм Ковчем, Олексієм Балицьким, Василем Масним та багатьма іншими, за що їм чергові слова вдячності.

Щодо коштів для наших освітян та медиків, то важливо, що в 2019 рік ми перейшли без боргів по заробітній платі у бюджетній сфері. Для цієї цілі з обласного бюджету нам було виділено в близько 17 млн. грн.

Звичайно всі досягнення впродовж року не були б можливими без участі представників депутатського корпусу та членів виконавчого комітету, які приймали на своїх засіданнях відповідні рішення.

Так, за звітній період було проведено 28 засідань сесій міської ради (в тому числі пленарних), на яких було опрацьовано та прийнято 577 рішень. Якщо подивитись на цей факт з іншої сторони, то за 12 місяців в році, депутати пропрацювали один місяць в сесійній залі (наголошу – на громадських засадах). Серед найбільш пам’ятних засідань сесій, звичайно, виїзне засідання сесії Бориславської міської ради в м. Києві під стінами НАК «Нафтогаз України», з питанням найбільшої проблеми для мешканців – стану екології на території міста пов’язаної з тривалим нафтовидобутком.

Зовсім не пасли задніх у цьому відношенні і члени виконавчого комітету. Відповідно, за звітній період було проведено 29 засідань виконавчого комітету, на яких було прийнято 320 рішень. Як на мене, це дуже важлива інформація, яка свідчить про це, що в нас абсолютно дієздатні та результативні і рада і виконавчий комітет, тому зараз хочу подякувати їм окремо за підтримку та роботу.

З метою забезпечення прозорості та відкритості діяльності влади з лютого 2018 року всі щотижневі наради, засідання виконавчого комітету та сесій міської ради транслювались наживо в мережі Інтернет на офіційному ютуб-каналі. Загалом знято 140 відеотрансляцій.

Якщо озвучувати плани на 2019 рік, то, безперечно, ми будемо примножувати всі досягнення та здобутки року, що минув. Серед пріоритетів, безперечно, й надалі залишається робота над дохідною частиною міського бюджету. Також стоїть задача справитись з новим викликом – із ситуацією з водопостачанням, продовжити ремонт доріг міста, покращити благоустрій території, організувати роботу над покращенням екологічної ситуації в місті, досягнути результату із залучення додаткових інвестицій та фінансових потоків в місто, розвинути роботу із дослідження джерел мінеральних вод у Бориславі, розпочати написання якісної стратегії розвитку Борислава, запровадити систему відкритих даних.

Підводячи підсумки всього вищесказаного, хочу відзначити, що рік був не простий, але водночас результативний. Звичайно, кожен з вас результати роботи в цьому році оцінить по-своєму. Песимісти знайдуть речі, які їх не задовольняють, оптимісти відмітять позитивні досягнення… Я ж хочу дати йому свою оцінку. 2018 рік був для нашого міста успішним та переломним. Впевнений, що ми зуміли розпочати рух в напрямку розвитку, добробуту та відродження слави Борислава. Тож якнайбільше вам оптимізму, здоров’я та достатку.

Дякую за увагу! Слава Україні!

Ігор ЯВОРСЬКИЙ,
Бориславський міський голова