//В Україні ввели воєнний стан: названо області

В Україні ввели воєнний стан: названо області

Верховна Рада України затвердила введення воєнного стану з 9:00 28 листопада в запропонованих Президентом України Петром Порошенком областях.

За відповідне рішення, що застосовується на 30 діб, проголосували 276 народних депутатів України.

Зокрема, йдеться про місця, що межують з Росією і невизнаним Придністров’ям: Вінницьку, Луганську, Донецьку, Миколаївську, Одеську, Сумську, Харківську, Чернігівську, Запорізьку, Херсонську області, внутрішні води Керченської акваторії Азовського моря.

«Застосування військового стану виключно в областях, які знаходяться: уздовж російського кордону, вздовж придністровської ділянки україно-молдовського кордону, і вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів. Саме там, де може бути завдано серйозного удару.

Підкреслюю: військовий стан буде введено лише в разі наземної операції регулярних військ Російської Федерації за межею операції об’єднаних сил та незаконно анексованого Криму», – сказав Президент.

За введення воєнного стану проголосували: 120 депутатів від фракції БПП, 64 від «Народного фронту», 29 позафракційних депутатів, 23 – «Об’єднання «Самопоміч», 3 – партія «Відродження», 16 – від Радикальної партії, 13 – «Батьківщина» і 8 представників «Воля народу». Відмовилися голосувати в повному складі в Оппоблоці.

Після прийняття рішення Порошенко подякував народним депутатам за підтримку його Указу.

«Запровадження воєнного стану передбачається виключно у випадку наземної операції регулярних військ РФ за межами ОСС та незаконно анексованого Криму в областях, які розташовані вздовж російського кордону, придністровської ділянки україно-молдовського кордону і вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів. Саме там, де може бути нанесено удар. Якщо нам вдасться уникнути цього сценарію, права і свободи громадян України не будуть обмежуватися. Указ передбачає право Президента, як тільки російський солдат перетне кордон, не втрачати жодної секунди для того, щоби забезпечити захист української землі», – написав він у Facebook.