//Україна переможе усе!

Україна переможе усе!

У рамках передвиборчого туру Юлії Тимошенко Львівщиною відбулося велелюдне віче у Дрогобичі

Свій виступ у Дрогобичі лідерка «Батьківщини» почала незвично для українських політиків, надто ж «київського розливу»: «Слава Ісусу Христу!». І лише почувши у відповідь «Слава навіки Богу», продовжила вже звичнішим «Слава Україні!» Бо за будь-яку добру справу слід починати із Божою поміччю та проханням про Його милосердя. Надто ж в Україні, де, всупереч відомим передвиборчим обіцянкам чинного Президента «АТО не за місяці, а за години», про «тисячу на день» для солдатів та страхування життя кожного оборонця держави «на мільйон гривень», війна на Донбасі триває вже п’ятий рік поспіль…

Вона подякувала усім галичанам – за те, що вони ніколи не стояли осторонь визвольних рухів різних століть, активно підтримували учасників обох Майданів та звитяжців новітньої війни за соборність держави. Дякувала родинам тих, чиї рідні вже ніколи не повернуться додому, бо віддали останній борг своїй країні на протилежному – східному її боці. І разом із присутніми пом’янула їх світлу пам’ять хвилиною мовчання. А відтак, за її пропозицією, разом молилися за те, аби цей рік став останнім роком кривавої війни, і щоб усі, хто нині перебуває на фронті чи у полоні, повернулись живими й здоровими додому. Дякувала і тим людям, які цього холодного зимового ранку покинули усі справи, аби прийти на вічевий майдан міста.

Сподіваючись на весну та Юлю

А мешканці міста й довколишніх сіл та міст Дрогобичини почали сходитися сюди задовго до полудня, на який була призначена зустріч. Вже за годину до початку тут, у центрі міста, ніде було яблуку впасти. І на це у людей були десятки причин – як спільних, так і особистих. Літні люди хотіли почути, чи довго їм ще доведеться віддавати левову частку мізерних пенсій на оплату немилосердно підвищених комунальних послуг;чи й надалі дорожчатимуть ліки, харчі та найнеобхідніше – бо інше нині собі можуть дозволити лише поодинокі «щасливці». Молодь – чи й надалі скорочуватимуться «бюджетні» місця у вишах, і, найголовніше – чи варто сподіватися, що важко здобуті дипломи гарантуватимуть можливість знайти роботу та гідний заробіток тут, на рідній землі, а не за кордоном, куди вимушені були виїхати батьки багатьох із них, аби уможливити освіту та добробут дітей. І чи варто сподіватись на повернення значних виплат (50 тисяч – на первістка, 100 тисяч – на другу дитину та по 150 тисяч – на третю й наступних дітей), як це було за прем’єрства Тимошенко. А люди середнього віку – на яке майбутнє можуть сподіватися для своїх школяриків та як мають, не виїжджаючи за кордон, заробити на власне житло. Бо варіант «збудуй хату з лободи» нині вже нікого не гріє, а іпотечні кредити нині настільки ж недоступні для пересічної сім’ї, як і будівництво. Ціни і тарифи зростають ледь не щокварталу, намагаючись, за словами чинної влади, сягнути чи то європейських, чи світових меж, а про підвищення зарплат до тих же рівнів можновладці й не згадують: собі підняли, мультимільйонерами стали – та й по всьому…Й усі разом – коли врешті припиниться війна на нашій землі.

Кожен із тих, хто зібрався на площі, сподівалися почути відповіді на ці болючі питання з перших уст – від Юлі. Бо саме так зве її більшість – незалежно від власного віку, соціального статусу та статків.Це вже і своєрідна традиція сучасних українців (починаючи від вже призабутих «Юліних тисяч» від Ощадбанку і до «Юлі – волю!» учаси узурпації влади в країні регіоналами на чолі з одіозним «легітимним» та олігархами), і, водночас, особливий вияв поваги та довіри: назвіть ще бодай одного президента, прем’єра,нардепа чи просто політика України, якого б більшість громадян називали на ім’я!

І ці відповіді вони отримали – як зі сцени, де Тимошенко понад годину виступала без папірця, пропонуючи – єдина з усіх цьогорічних 44 кандидатів у президенти! – розроблену сотнями провідних фахівців упродовж кількох років програму та пояснюючи ідеї Нового курсу простими і доступними словами, так і в особистих розмовах, коли зійшла до людей…

Ми маємо детальний план

Насамперед – про війну та спосіб її переможного завершення. За словами Ю.Тимошенко, нова влада діятиме одразу в кількох напрямках: перейде у наступ на дипломатичному фронті, застосовуючи Будапештський формат, і, водночас, зміцнюватиме та модернізуватиме армію та покладе край «бізнесу на крові» та корупції узабезпеченні ЗСУ.

«Нам потрібно не лише повернути окуповані території Криму та Донбасу, а й притягнути Росію як державу-окупанта до відповідальності, відшкодувати збитки, яких зазнала наша країна, –переконана політик.– Тому насамперед слід побудувати потужну армію, яка відповідатиме стандартам НАТО, щоб ніхто і ніколи більше не подумав зазіхати на наші території».

Наступний крок – припинити постачання своїй армії «всього того, що непридатне на війні, але продається утридорога, з «відкатами» та зупинити «бізнес на крові».«Окуповані території стали «чорною дірою» Європи. Наркотрафік, контрабандні потоки йдуть через цю територію, і приносять мільярдні статки тим, хто утримує цю «діру», кому вигідні заробітки на війні», – наголосила вона.

Третє завдання, переконана лідер «Батьківщини», – наполягати на виконанні гарантії, які давали Україні країни-підписанти Будапештського меморандуму. Тимошенко вважає помилкою, що одночасно з укладанням Будапештського меморандуму Україна не приєдналася до НАТО: «Тоді ми могли б бути гарантовано захищені на багато років наперед. Це була б єдина справжня гарантія. Якщо ми хочемо миру і спокою, наш шлях – членство в НАТО».І саме тому нова влада докладатиме всіх зусиль, щоб Україна стала членом Альянсу якнайшвидше.

Для реалізації цієї стратегії Тимошенко та її команда створили Воєнний кабінет, що об’єднав найкращі інтелектуальні сили, і, насамперед,тих військових, які пройшли нинішню війну. Вони й розробили чіткий план змін у військовій сфері та у відносинах держави із військовими. «Нам треба негайно запроваджувати новий контракт, що передбачає підтримку і надійний соціальний захист наших воїнів», – наголосила кандидат у Президенти.

Як знизити драконівські тарифи

«Нам говорять про ринкові ціни на газ. Але в тому то й річ, що ринку газу у нас не існує. Є лише монополісти, які диктують такі тарифи, аби витягнути останні копійки із кишень українців, – переконана Тимошенко. – Таким же міфом є так звані «світові ціни» на газ… Тим більше, що газу власного видобутку Україну цілком вистачає для того, аби забезпечити ним населення та держустанови – лікарні, школи, дитсадки. Відтак пояснила, яким чином реалізує свою обіцянку щонайменше удвічі знизити тарифи на газ. Адже саме Президент призначає членів НКРЄ – комісії, що й затверджує енергетичні тарифи у державі. Наступним кроком стане ухвалення відповідного закону Верховною Радою. І хоча у нинішньому парламенті очолювана нею партією наразі не має більшості, лідер «Батьківщини» певна: навіть у чинних народних депутатів напередодні нових парламентських виборів не буде іншого вибору, як повернути підхід, що діяв за її прем’єрства: увесь газ власного видобутку має використуватись виключно на потреби населення і держустанов, а відпускатись має не із завищенням собівартості утричі, а з мінімально необхідним для розвитку галузі прибутком.

«Якщо ж ми протягом півроку не знизимо тарифи, як обіцяємо, то не матимемо жодних шансів пройти до нової Верховної Ради: нас вже ніхто не підтримає! – пояснила Тимошенко власну «зацікавленість» у реалізації передвиборчих обіцянок.– Нам тоді не до парламенту, а у відставку доведеться йти».

Щоб житло стало доступним

Аби розв’язати житлову проблему, нова влада перегляне фінансово-кредитну політику держави. Лідер «Батьківщини» переконана, що забезпечити українців житлом можливо завдяки трьом основним крокам.Насамперед, треба скасувати непосильний для родин перший внесок (25-30% вартості житла), і створити, як у провідних державах, страхові фонди, які страхуватимуть іпотечні кредити. По-друге, слід запровадити довгострокове іпотечне кредитування під купівлю житла на 15 і більше років. І, врешті, знизити вартість кредиту: не 20% річних, як нині в Україні, а 3-4%.

Проте змінити фінансово-кредитну політику держави в інтересах звичайних українців можливо лише зі зміною влади, наголосила Юлія Тимошенко: «Нам потрібно змінити керівництво НБУ– це компетенція президента, і поміняти фінансову політику. Тодіі люди отримають квартири, і будівництво потягне економіку вгору».

Наприкінці свого виступу лідер «Батьківщини» закликала усіх присутніх допомогти перемозі України над війною, корупцією та рештою наболілих проблем: «Ми не зможемо приїхати до кожного міста та села, як би цього не хотіли! Тому прошу вас: донесіть почуте до усіх своїх родичів, друзів і знайомих, бо тільки озброєні Правдою здобудуть перемогу!»

Руслан КРАВЕЦЬ