//Львівська область перестала бути лідером за рівнем захворюваності на кір.

Львівська область перестала бути лідером за рівнем захворюваності на кір.

Уперше з початку спалаху епідемії кору Львівська область перестала займати лідируючі позиції за рівнем захворюваності,йдеться у повідомлені Міністерства охорони здоров’я. Медики запевняють,що з 1 лютого рівень захворюваності в області щотижня зменшується в середньому на 10%.

Стали менше хворіти на кір також і мешканці міста Борислава. Про це свідчить статистика надана нам Центральною міською лікарнею. За повідомленням медиків стнаном на 2018 рік у Бориславі захворіло на кір 235 осіб з них 195 дітей до 18 років. За січень 2019 року захворіло 6 дорослих і 34 дитини . У лютому 2019 року  4 дорослих і 9 дітей . Станом на  19 березня 2 дорослих і 3 дітей.

Цілком можливо, що причиною такого успіху стали спецоперації зі щеплення населення. Адже коли небезпечна інфекція набирала темпів,було вирішено провести щеплення у тій групі ризику, яка свого часу правдами і неправдами уникла вакцинації.

 Генеральний директор ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України”, доктор Володимир Курпіта. запевняє, що людям не слід боятися щеплень від кору. “Люди повинні знати, що вакцина, якою в Україні будуть проводитись щеплення від кору, найкраща у світі. Вона виготовлена у США і Бельгії і закуплена для країни Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Якість усіх вакцин перевірена Всесвітньою організацією охорони здоров’я — вони є якісні, ефективні і безпечні. Крім того, завезені в Україну і в регіон за технологією “холодного ланцюга” – із дотриманням низькотемпературного режиму зберігання. Кожна ампула вакцини має індикатор, за яким можна перевірити її якість. І батьки зможуть самі це зробити під час вакцинації своїх нащадків”, – сказав Курпіта.

У  Бориславі та смт. Східниця  профщеплення  КПК  можна  зробити  у  приміщенні  дитячої поліклініки  по вул. Воїнів  ОУН УПА.17 (каб . профщеплень)  ,у  приміщенні   дорослої  поліклініки  по  вул.Куліша  41а  (каб . профщеплень)  для дорослих ; та  Східницькій  селищній  амбулаторії  ЗПСМ.

Ольга МЕЛЬКО