На нараді в Дрогобицькій РДА говорили про мобілізацію

У середу, 5 серпня, у залі засідань Дрогобицької райдержадміністрації відбулася розширена нарада за участю керівників органів місцевого самоврядування регіону, соціальних служб, правоохоронних органів із приводу шостої хвилі мобілізації до Збройних сил України.
У нараді взяли участь голова Дрогобицької РДА Максим Лісогор, в. о. міського голови Борислава – секретар міської ради Ігор Яворський та перший заступник міського голови Борислава Ігор Кобилецький, заступник міського голови Дрогобича Петро Суда, міський голова м. Стебника Василь Пецюх, заступник військового комісара Львівської області із роботи з особовим складом Борис Андреєв, керівник Дрогобицько-Бориславського ОРВК Віктор Попов, начальник Дрогобицького відділу УСБУ Борис Пантюхов та інші відповідальні особи.
Тон розмови задав заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Корнат, який насамперед наголосив на зміні концепції у спілкуванні з людьми щодо злободенних мобілізаційних питань. Не потрібно розвивати у людей панічний страх перед мобілізацією та врученням повістки. Заступник голови Львівської облдержадміністаріції наголосив, що військовозобов’язаним необхідно роз’яснити, що військова служба сьогодні – це можливість не лише виконати свій громадянський обов’язок, а й поліпшити своє матеріальне становище.
Потрібно змінити концепцію оповіщення населення, – зазначив Андрій Корнат. – У нас є інша форма служби у Збройних силах України – служба за контрактом. У військових частинах є велика кількість робочих місць і ці місця потрібно пропонувати. Ми не йдемо у військо воювати, ми ідемо у Збройні сили України на роботу. Навіщо їхати на заробітки, коли можна заробити на Львівщині, уклавши контракт зі Збройними силами України.
На переконання високопосадовця зі Львова, акцент слід робити на службі за контрактом, як гарну можливість у сучасних умовах тотального безробіття отримати роботу із зарплатою від 4 тис. грн. на місяць і відповідним соціальним пакетом.
За словами чиновника зі Львова, впродовж останнього року відбулись значні зміни у проходженні військової служби в Збройних силах України та інших військових формуваннях. До війська приймаються військовозобов’язані та повнолітні громадяни віком з 18-ти до 60-років.
Дуже мало наших громадян знають про вигоди підписання короткострокового контракту або ж призову на військову службу за мобілізацією. Такі види служби особливо вигідні працюючим громадянам, адже за ними зберігається місце роботи та середня заробітна плата. Що стосується офіційно працюючих пенсіонерів то тут ще більша перевага у фінансовому аспекті, оскільки окрім місця праці та заробітної плати за ними зберігається ще й пенсійне забезпечення.
Окрім грошового забезпечення, військовослужбовці забезпечуються військовою формою одягу та необхідною технікою, матеріалами для проходження військової служби. Людина, яка укладає короткостроковий контракт на проходження військової служби самостійно обирає військову частину та підрозділ, де проходитиме службу.
Громадяни, які на цей момент проходять службу за мобілізацією також мають право підписати короткостроковий контракт у військовій частині, де проходять службу. Для цієї категорії передбачене одноразове грошове заохочення у вигляді 8 мінімальних заробітних плат для солдатів, 9 – для сержантів та 10 – для офіцерів. Короткостроковий контракт діє до закінчення дії особливого періоду або ж до оголошення Указу Президента України «Про демобілізації».
Заступник голови львівської облдержадміністрації зазначив, що особи, які виявлять бажання служити за контрактом, потраплять насамперед до військових частин, дислокованих на Львівщині: проходитимуть вишкіл, ремонтуватимуть військову техніку, зброю, амуніцію, тощо.
Андрій Корнат також наголосив, що проведення шостої хвилі мобілізації на Львівщині сьогодні є надзвичайно важливим державним завданням, яке потрібно виконати. Він закликав мерів міст та голів сільських населених пунктів активно попрацювати упродовж часу, що залишився до 15 серпня, адже військовослужбовцям, які перебувають у зоні проведення АТО понад рік, вкрай необхідна заміна. Окрім того, мусимо бути постійно готовими та готувати військових до активних бойових дій з боку агресора.
Наразі ж план виконання мобілізації в Дрогобицькому районі виконаний на 49%. За словами військового комісара Дрогобицько-Бориславського ОРВК Віктора Попова, у цьому – значна заслуга міст та більш ніж половини сіл. Проте значна частина сільських голів практично ігнорують шосту хвилю мобілізації і не проводять жодних дій для збільшення числа мобілізованих. Очевидно, дається взнаки небажання псувати стосунки з селянами перед виборами, розносячи повістки. Не виконує плану і Стебник, проте мер міста Василь Пецюх запевнив, що робота ведеться і показник буде підвищено.
Військовий комісар Віктор Попов попередив присутніх, що за перешкоджання мобілізації, а саме так може бути потрактована бездіяльність деяких посадових осіб, передбачена кримінальна відповідальність.
Голова райдержадміністрації Максим Лісогор прирівняв усіх, хто не хоче захищати свою державу, до тих, хто воює сьогодні проти України.
Начальник МВ УСБУ Борис Пантюхов, який нещодавно повернувся із зони АТО, не стримував емоцій. «Ми всі –громадяни України, а тому зобов’язані її захищати. Хто не хоче, може відмовитися від громадянства,- сказав він. – Не лише вишиванка на грудях тут, на заході, а активна позиція громадянина, коли держава в небезпеці, є показником справжнього патріотизму».Пан Пантюхов запропонував керівникам, місцевим депутатам продемонструвати приклад непоказного патріотизму і самим добровільно зголоситися до військкомату. Свою готовність йти до війська відразу ж виявив один із місцевих голів.
– Не мобілізовуйте і не присилайте на фронт алкоголіків, боягузів та неадекватних осіб, – таке побажання присутнім на нараді міським та сільським урядникам висловив заступник військового комісара Львівської області із роботи з особовим складом Борис Андрєєв. Він, як військовий, який нещодавно повернувся із зони АТО, попросив не драматизувати ситуацію на сході країни і не лякати людей мобілізаційними повістками. Вручення повістки не є підставою вважати, що мобілізований обов’язково потрапить в зону ведення бойових дій. Спочатку мобілізовані проходять медичну комісію, і лише після того, коли медики визнають його придатним до несення військової служби, мобілізованих відправляють на навчання. Проходження військового вишколу також не є підставою вважати, що військовослужбовця відправлять у місце ведення бойових дій. Спочатку їх відправляють у діючі військові частини, і уже після того може йти мова про відправку для несення служби в зону проведення антитерористичної операції. На завершення виступу заступник військового комісара Львівщини додав, що план шостої хвилі мобілізації можна виконати, якщо кожна із сільських і селищних рад допоможе мобілізувати принаймні по одній особі.
Заступник начальника Дрогобицького міськвідділу міліції Михайло Паук прозвітував про 16 відкритих кримінальних проваджень проти осіб, які ухиляються від проходження військової служби. Проте було наголошено, що всі вони мають шанс уникнути відповідальності, якщо з’являться до військкомату до 15 серпня і погодяться пройти службу (зокрема й контрактну). Тоді провадження буде закрито.
Також було наголошено на необхідності поліпшення соціального супроводу сімей учасників бойових дій. В свою чергу, перший заступник міського голови Дрогобича Петро Суда запропонував передбачити у державному й обласному бюджетах кошти для придбання квартир для таких сімей, адже не кожен має змогу збудувати житло навіть на безкоштовно наданій земельній ділянці.
Петро МАГУР

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF
Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментарі


Нафтовик Борислава.