«Ботулізм – це вкрай небезпечно»

Картинки по запросу ботулізмЗа оперативними повідомленнями Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Україні продовжують реєструватися випадки захворювання на ботулізм серед населення, пов’язані з вживанням рибної продукції. Небезпечна інфекційна хвороба уже призвела до кількох смертей.
Ботулізм – це інфекційне захворювання, що виникає в результаті отруєння токсинами бактерій ботулізму і характеризується важким ураженням центральної і вегетативної нервової системи.
Захворювання виникає раптово після вживання не доброякісних продуктів: риби (в’яленої, соленої, копченої), м’ясних продуктів (шинки, ковбаси), маринованих грибів і огірків, овочевих і фруктових консервів, що готувалися в домашніх умовах і зберігалися при кімнатній температурі.
Основні симптоми характерні для багатьох харчових отруєнь – частий пронос, блювота, різкі болі в животі, невелике підвищення температури. Далі ботулізм починає виявлятися більш специфічно – порушується гострота зору, спостерігається двоїння в очах, туман, погано розрізняються предмети. Далі виникає порушення мови та зміна голосу, з’являється м’язова слабкість і сухість у роті. Якщо хворобу не лікувати, то м’язова слабкість прогресує і настане смерть від паралічу дихальної мускулатури.
Профілактика полягає в ретельному дотриманні технології приготування копченостей, солінь, консервованих продуктів як у домашніх умовах, так і на підприємствах громадського харчування. Слід пам’ятати про заборону купувати в місцях стихійної торгівлі та на агропродовольчих ринках рибних та м’ясних продуктів домашнього виготовлення, в т. ч. в герметично закритих банках. Не слід купувати та споживати рибні та м’ясні продукти невідомого походження без відповідних товаросупровідних документів, без дотримання належних температурних умов. Не можна вживати в їжу консерви (м’ясні і овочеві), куплені в магазинах, якщо кришка банки хоч трохи надута. Такі надуті банки («бомбажні») підлягають утилізації.
При найменшій підозрі на ботулізм не займайтесь самолікуванням, а терміново зверніться до найближчої лікувальної установи за допомогою медпрацівників.
Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Будь яке отруєння не проходить безслідно, бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей.

Оксана ТУРИК,
начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби в м. Дрогобичі

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF
Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

1 коментарів до нотатки “«Ботулізм – це вкрай небезпечно»”

  1. Іван коментує:

    мар’яна кобилецька томко – кончєна бридка жирна рапуха. її їбав вафлив галімий бик тарас – взагалі не мужик. фуу

    Відповіcти

Залишити коментарі


Нафтовик Борислава.