Навчання не для «галочки»

Цієї середи у місті проводились навчальні тренування для служб цивільного захисту населення з метою перевірки їхньої готовності до реальних надзвичайних ситуацій. З самого ранку в залі засідань Бориславської міської ради були зібрані керівники і представники усіх служб міста для зустрічі з директором Департаменту цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації Андрієм Умрихіним. У своєрідній екзаменаційній комісії із цивільного захисту також були присутні перший заступник міського голови міста Борислава Едуард Бринь, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Володимир Прідун, начальник управління оперативно-чергової служби оповіщення та зв’язку Микола Сень та старший інспектор відділу організації заходів цивільного захисту та підготовки населення Сергій Наумкін.
Перевірка готовності до НС була не лише практична, але й теоретична. Присутнім було поставлено декілька задач зі змодельованими ситуаціями стихійного лиха, викидів хімічних речовин. Чіткі відповіді директору Департаменту представили полковник Олег Кобилецький (начальник міського відділу Державної служби надзвичайних ситуацій), підполковник Назар Кос (заступник начальника Бориславського відділення поліції Дрогобицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області), головний інженер бориславських районних електромереж Тарас Городник, Олег Левицький (начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва Бориславської міської ради), Ольга Плоскодняк (начальник розрахункової аналітичної групи Бориславської міської ради, спеціаліст відділу надзвичайних ситуацій). Пан Андрій «ганяв» начальників різними ситуаціями, як прискіпливий викладач студентів питаннями на екзамені. Мусимо визнати, що Борислав теоретичну частину здав майже на відмінно.
Начальник департаменту цивільного захисту ЛОДА наголосив, що тренування дуже важливі в будь-який час: «Кожен, хто дотичний до такого навчання повинен пам’ятати, що як не сьогодні, то завтра, або навіть цієї ночі може статись дійсно надзвичайна ситуація. І ці відпрацювання у нас не для галочки, а для того, щоб максимально бути корисними тим, хто чекає від нас допомоги. І ця допомога має бути швидкою і чіткою. Та злагодженість, що між нами є сьогодні, дасть можливість оперативно відреагувати на подібні речі. Коли стається надзвичайна ситуація, починається паніка, і ніхто не знає, що робити, бо не вистачає людей, техніки, засобів для усунення проблеми. А люди ж чекають допомоги. Пора забути про «совкові» одноразові заліки і віднестись до цих навчань дуже серйозно, бо це є реальне життя». Як приклад, пан Умрихін навів ситуацію у Сватові (Луганська область), коли там літали снаряди, неможливо було знайти жодного бомбосховища, куди можна було б переселити людей. А коли всі повтікали, то залишились одні інваліди в колясках у 5-поверхових будинках. Була проблема порятунку таких людей, адже навіть не було кому допомогти знести їх з поверху вниз. Інваліди були покинуті на призволяще і кричали з вікон, благаючи забрати їх звідти. Це також величезна проблема. Потрібно обов’язково мати інформацію про людей з обмеженими можливостями, щоб в разі нагальної евакуації допомогти їм покинути небезпечну зону.
«На сьогоднішнє навчання я хочу максимальної концентрації, – говорить Андрій Умрихін. – Щоб ми добре попрацювали і кожен забив у пам’яті план дій, що він буде робити і яка ланка від нього залежить. Коли кожен буде добре займатися своєю роботою, то ми разом зможемо зробити все».
Потрібно уникати і ситуацій, коли влада населеного пункту не знає про ситуацію у ньому. Будь-яка проблема, навіть звичайне відключення газу, повинна бути повідомлена керівництву міста. Недобре виглядати невідаючими дурнями один для одного, а тим більше для громади.
«Важливою також є і логістика, – розповідає пан Андрій. – Вона є для того, щоб максимально інформувати не лише своє керівництво, але й керівництво міста про надзвичайні ситуації в місті. Всі повинні бути в курсі справи. Також потрібно надавати інформацію про ваші дії і їх результати через певні проміжки часу».
Практична частина також виявилась не менш напруженою та серйозною як теоретична. Для тренування обрали ситуацію з вибухом газу у житловому будинку. Впродовж 7 хвилин на місце імпровізованої аварії прибули усі потрібні служби: пожежники, медики, газовики, електрики. Працювали команди чітко і злагоджено. Всі дуже серйозно поставилися до завдання, і не викликає сумніву те, що і в реальній ситуації вони діятимуть на такому ж рівні, або й краще. Наступним тренуванням була ліквідація нафтової плями на водоймі. І тут рятівники виявилися також готовими і показали високий рівень підготовки.
За підсумками навчань Борислав здав іспит на готовність до надзвичайних ситуацій і буде в змозі допомогти тим, хто цього потребуватиме. Але і саме населення повинне бути готовим завжди – хто ж знає, коли «нагряне грім».
Анна САГАН

 

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF
Ви можете Залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

3 коментарів до нотатки “Навчання не для «галочки»”

  1. Степан коментує:

    Ого ! На другий рік війни наша влада проводить навчання ! Похвально ! Прогресуємо на очах . При Фірману такого не могло навіть плануватись не те ,що проводитись . Це добре, що керівники служб знають , що робити в надзвичайних умовах. Але ,що під час надзвичайних ситуацій мають робити городяни ? Куди бігти , де ховатись , яку допомогу надавати й багато іншого , що вивчали в радянський мирний час . В цей час на кожному підприємстві , в кожній установі були створені підрозділи ЦО, які були забезпечені потрібним інвентарем, апаратурою, навіть спеціальною формою. Регулярно проводились навчання повного особового складу. На кожному підприємстві були дружини пожежників ,які теж були треновані й екіпіровані. А де це все зараз ? Закинули , занехаяли ,за…… , щоб не казати вголос. Якщо попередня влада навіть слухати не хотіла про відновлення старої системи ЦО , то може нова зрозумівши її важливість , відновить хоча б частково? Старше покоління вже забуло , а молодше й не вивчило як накласти повязку на рану, як зупинити кров, як одягнути протигаз чи який вогнегасник використати можна в тій чи іншій ситуації. І Чого вони будуть варті в разі виникнення реальної небезпеки?
    Та навіть при потребі міських очільників не врятують. Коли і хто їх буде вчити ? Коли і як буде відновлюватись робота структур ЦО, пожежного товариства, товариства сприяння обороні України ? Скільки ще років чекати і яку владу обрати для цього ?

    Відповіcти
  2. Віталій коментує:

    Борислав здав іспит на готовність ? Сміхота .Не навчання а ПОКАЗУХА !Єдині, хто дійсно виявив знання та готовність це лікарі “Швидкої”. Погляньте на екіпіровку “Рятівників” . Яка в них форма ? Штани не по формі, на ногах мешти . Каски є . Рукавиць НЕМА ! . Топірець “гуляє” між ногами , як … Є правило – “важко у навчанні – легко у бою “Навіть шланги не розгорнули, ліньки . На додачу , що за ідіот загнав легкову машину на зелений газон біля постаменту пам`ятнику Тарасові Григоровичу . Це вже зневага до Борислава .

    Відповіcти
    • Дзіхіко коментує:

      Віталію, невже Вам ліньки уважніше розглянути фото?
      Шланги там розгорнуті навіть з двох машин, топірець ні в кого не хитався, так як Ви кажете, рукавиці були у тих, кому потрібно, штани у всіх по формі (хіба може не у всіх відповідного розміру =)) і взуття також не цивільне.
      Авто, що своїм розташуванням на газоні так вас обурило, привезло ще 5 чи 6 рятувальників разом із тими, що прибули на пожежних машинах. І тим паче – якби дійсно сталась НС не було б часу думати про правильне паркування, також машина на газоні не перекрила виїзду швидкій з двору будинку, що теж має велике значення.

      Відповіcти

Залишити коментарі


Нафтовик Борислава.